آتش سوزی اردوگاه پناهجویان را در برلین کاملاً ویران کرد

آتش سوزی اردوگاه پناهجویان را در برلین کاملاً ویران کرد

پس از یک آتش سوزی در یک مرکز پذیرش پناهجویان اوکرایینی در برلین، درخواست ها برای مسدود کردن این سرپناه دسته جمعی بالا گرفته است. در این آتش سوزی به ساکنان آن آسیب نرسیده است.

یک خیمه که برای سکونت پناهجویان در کمپ موسوم به تگل در برلین ایجاد شده بود، در آتش سوزی عصر سه شنبه کاملاً از بین رفته است. تگل یک فرودگاه سابق است که در شهر برلین موقعیت دارد.

نیروهای آتش نشانی برلین روز سه شنبه در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) اعلام کردند که در این حریق به کسی آسیب نرسیده است. به گفته یک سخنگوی پولیس، احتمال این وجود دارد که چند نفر با گاز مونواکساید کاربن مسموم شده باشند و تحقیقات راجع به دلیل آغاز شده است.

در همین زمینه
پولیس: کودک پنج ساله ممکن است باعث آتش سوزی در اقامتگاه پناهجویان شده باشد

به گفته یک سخنگوی اداره ایالتی امور پناهجویان، در زمان وقوع آتش سوزی ۳۰۱ پناهجو از اوکرایین در سالون محل سانحه اسکان داده شده بودند. به گفته او، این افراد و همچنین ساکنان سالون های مجاور به مکان امن انتقال داده شدند. در مجموع شمار آن ها به حدود یک‌هزار تن می‌رسد. نیروهای اطفائیه گفتند که مساحت این سالون ویران شده به یک هزار متر مربع می‌رسد.

۱۲ مارچ سال ۲۰۲۴، برلین، آلمان، وسایط نقلیه قوای اطفائیه در نزدیکی میدان هوایی سابق در برلین تگل/عکس: REUTERS/Liesa Johannssen
۱۲ مارچ سال ۲۰۲۴، برلین، آلمان، وسایط نقلیه قوای اطفائیه در نزدیکی میدان هوایی سابق در برلین تگل/عکس: REUTERS/Liesa Johannssen

شورای پناهندگان برلین و سازمان «پرو ازول» خواهان این شدند که مرکز پذیرش پناهجویان در این میدان هوایی سابق مسدود شود.

طارق الاوس، سخنگوی «پرو ازول» در مورد این سانحه گفت، در یونان ثابت شده است که این نوع سکونت دسته جمعی می‌تواند پیامدهای مرگباری داشته باشد. اما سیاستمداران و مقام های دولتی در آلمان هر از گاهی دقیقا تصمیم به انجام همین کار می‌گیرند. به گفته الاوس، این که در تگل کسی جان نباخته است، واقعا خوش شانسی بوده است.

افرادی که از این آتش سوزی متاثر شده اند، به یک مکان دیگر این مرکز پذیرش انتقال داده شدند.

منبع

Be the first to comment on "آتش سوزی اردوگاه پناهجویان را در برلین کاملاً ویران کرد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*