حمایت انجلینا جولی هنرپیشه هالیوود از مطیع الله ویسا؛ « جای شما در زندان نیست!»

آنجلینا جولی ستاره مشهور سینمای هالیوود، در نامه که نسخه ای از آن، روز سه شنبه (۱۵ گست) به دست رادیو آزادی رسیده، می نویسد٬ در کنار همه کسانی می ایستد که خواستار آزادی مطیع الله ویسا و لغو محدودیت ها بر آموزش دختران افغان هستند.

خانم جولی نوشته که”من صدای خود را بلند می کنم تا شما بتوانید به کار مهم خود ادامه دهید و جای شما در زندان نیست.”

آنجلینا جولی که به حیث همکار کمشنری عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد نیز کار می کرد، گفته که او نیز آرزوی روزی را دارد که هر کودک افغان بتواند به مکتب و پوهنتون برود و آزادانه در امر اعمار یک افغانستان صلح آمیز شرکت کند.

خانم جولی در سال ۲۰۰۱ میلادی کار خود را در چارچوب کمشنری عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد آغاز کرد و در سال ۲۰۱۲ میلادی نماینده ویژه این سازمان شد، اما در اواسط دسمبر ۲۰۲۲ میلادی، این سمت را ترک و استعفا کرد.

آنجلینا جولی گفته که می خواهد در سال های آینده، به تلاش هایش برای حمایت از پناهجویان و سایر آوارگان و همچنین پیشرفت و ارتقای حقوق بشری، ادامه دهد.

مطیع الله ویسا که از ماه مارچ امسال توسط طالبان بازداشت گردیده است

آنجلینا جولی در نامه خود به مطیع الله ویسا همچنین نوشته که” جای معلمان، خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر در زندان های افغانستان نیست. مطیع الله ویسا و همه فعالان حقوق بشری و مدنی که بدون هیچ اتهام در زندان ها بسر می برند، متعلق به جامعه خود هستند، جایی که کارهای بسیار خوب را، برای افغان ها انجام می دهند.”

مطیع الله ویسا، به تاریخ ۲۸ مارچ امسال در شهر کابل توسط طالبان دستگیر شد و تا هنوز هم بدون اعلام جرم و یا محاکمه در زندان، بسر می برد.

همکاران و خانوادۀ آقای ویسا می گویند که او هیچ فعالیت سیاسی و خودسرانه ای را انجام نداده و فقط در زمینه آموزش فعالیت داشته است.

منبع

Be the first to comment on "حمایت انجلینا جولی هنرپیشه هالیوود از مطیع الله ویسا؛ « جای شما در زندان نیست!»"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*