«خواهر و برخی از خویشاوندان» اسماعیل هنیه در حمله اسرائیل کشته شدند

4
2

منابع نزدیک به حماس در غزه می گوید ده‌ها تن از جمله خواهر و خویشاوندان اسماعیل هنیه، رئیس سیاسی حماس، در حملات هوایی شب گذشته اسرائیل کشته شده‌اند. در همین حال آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به وزیر دفاع اسرائیل که در واشنگتن به سر می‌برد گفت که ایالات متحده خواهان جلوگیری از هرگونه تشدید درگیری و سرایت جنگ غزه به لبنان است. پیش از این، بنیامین نتانیاهو اعلام کرد اسرائیل به پیشنهاد آتش‌بس اسرائیل پایبند است.

مقام‌های درمانی غزه می‌گویند در حمله به خانه زهر عبد سلام هنیه، خواهر رئیس دفتر سیاسی حماس، در اردوگاه الشاطی در غرب شهر غزه، او به همراه همسرش و تعدادی از فرزندانشان کشته شدند.

ارتش اسرائیل می‌گوید قادر نیست این گزارش‌ها را تایید کند.

در ماه آوریل، رئیس دفتر سیاسی حماس سه پسر و چهار نوه‌اش را هم در حمله اسرائیل در مرکز نوار غزه از دست داد.

در همین حال مقام‌های درمانی در غزه که در کنترل حماس است درباره کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی هشدار داده‌اند و می‌گویند که نجات جان بیماران و مجروحان ضروری است.

بنابر این گزارش کمبود داروهای پزشکی، اورژانس، بیهوشی و بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

مقام‌های درمانی حماس همچنین گفتند، بیماران سرطانی که نمی‌توانند از نوار غزه خارج شوند، قادر به تامین داروهایشان نیستند و بیماران دیالیزی نیز نمی‌توانند از خدمات پزشکی استفاده کنند.

منبع

Be the first to comment on "«خواهر و برخی از خویشاوندان» اسماعیل هنیه در حمله اسرائیل کشته شدند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*