افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در کابل

مسوولان در شفاخانه افغان-جاپان می‌گویند که شمار مبتلایان ویروس کرونا در هفته‌های پسین در کابل، افزایش یافته است.

زلمی رشتین، رییس بخش کویید نزده شفاخانه افغان جاپان، می‌گوید که در دو هفته پسین، از میان ۲۱۳ تن که آزمایش داده‌اند، بیش از ۷۰ تن آنان به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

بربنیاد آمارهای این شفاخانه، تنها دیروز (شنبه) دست‌کم ۱۳ تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آقای رشتین، در این باره گفت: «در این روزها واقعات مثبت ما زیاد است، تقریبا روزانه چهل تست می‌کنیم که از میان آن چهل تا پنجاه فیصد آنان مثبت می‌باشند، دیروز ۲۵ تست داشتیم که از میان آن ۱۳ تن آنان مثبت بود.»

شماری از پزشکان علت این افزایش را گرم شدن هوا، تجمع مردم در یک مکان و بی‌توجهی باشندگان کابل می‌دانند.

شیرین آغا ناصری، مسوول مراقبت‌های جدی شفاخانه افغان جاپان، گفت: «حفظ‌الصحه شخصی و محیطی خود را باید جدی مراعات کنند، از ازدحام جلوگیری کنند، چون در این موج که فعلا آمده هیچ کس به دور نمی‌ماند اکثریت طفل‌ها را نیز گرفته چون ما در داخل شفاخانه طفل سیزده ساله  مبتلا به کووید هم داریم.»

احمد وقاس سیزده ساله از سه روز بدینسو در شفاخانه افغان جاپان بستری است. پزشکان می‌گویند که او به بیماری کویید نزده مبتلا شده است.

احمد وقاس، کودک بیمار به طلوع‌نیوز گفت: «روز شنبه مریض شدم. اول رفتیم شفاخانه اقصا پس از این رفتیم شفاخانه فرانسویی‌ها، حالا آمدم این جا. حالا کاملاً خوبم.»

بربنیاد آمارهای شفاخانه افغان-جاپان، شمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به ماه حوت، چهل تا چهل و پنج در صد افزایش یافته است.

منبع

2 Comments on "افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در کابل"

  1. Thanks from your services

  2. Thanks from your services and helping

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*