محمدرضا ۱۵ ساله؛ جوان‌ترین قربانی تیراندازی مرزبانان ایرانی، در کابل دفن شد

محمدرضا حسنی، نوجوان ۱۵ ساله که در اوایل هفته جاری با چهار مهاجر افغان در اثر شلیک مرزبانان ایرانی در نیمروز کشته شد، روز چهارشنبه در کابل دفن شد.

بستگان محمدرضا به افغانستان اینترنشنال گفتند او که دانش‌آموز مکتب بود به ضرب دو گلوله کشته شد.

منابع در نیمروز به افغانستان اینترنشنال تایید کردند که پنج مهاجر افغانستان که به تاریخ ۱۰ سرطان در اثر شلیک مرزبانان جمهوری اسلامی در مرز این کشور کشته شدند، از قوم هزاره بودند.

بستگان محمدرضا گفتند او برای کار و به گونه غیرقانونی می‌خواست به ایران برود.

یک زن نیز در میان کشته شدگان است.

منابع در نیمروز گفتند تعداد ۲۵ تن از شهروندان به طرف مرز ایران می‌رفتند که هدف تیراندازی مرزبانان جمهوری اسلامی قرار گرفتند. در این تیراندازی یک نفر زخمی شده و بقیه فرار کرده‌اند.

به گفته منابع، مرزبانان جمهوری اسلامی در نزدیکی دیوار مرزی در منطقه فیروزه شهر زرنج به این شهروندان شلیک کرده‌اند.

به گفته بستگان محمد رضا، او دانش‌آموز مکتب و متولد ولایت میدان وردک بود که اخیرا در ولسوالی سرجنگل ولایت غور زندگی می‌کرد.

بستگان او گفتند که جسد او از ابتدا از مرز به شفاخانه نیمروز و سپس به تاریخ ۱۳ سرطان به کابل منتقل شد و روز چهارشنبه در قبرستانی در غرب کابل دفن شد.

تصاویر اجساد این شهروندان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

منابع در نیمروز گفتند که شماری از قربانیان این حادثه از ولایت دایکندی بودند.

در پی نشر خبر کشته شدن این شهروندان، مقامات جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۱۲ سرطان کشته شدن پنج شهروند افغانستان به دست مرزبانان ایرانی در ولایت نیمروز را تکذیب کردند.

رضا شیراوژن، معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی مرزبانی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، رسانه نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی گفته بود «در روزهای گذشته هیچ‌گونه برخورد مسلحانه‌ای بین نیروهای مرزبانی جمهوری‌ اسلامی ایران و متجاوزان مرزی در حوزه مرز مشترک جمهوری‌اسلامی ایران با افغانستان انجام نشده است.»

به دنبال این حادثه، مسئولان یک واحد مرزی به رسانه‌ها گفتند که این افراد می‌خواستند به‌گونه قاچاقی به ایران بروند، ولی مرزبانان ایرانی به سوی آنان شلیک کردند.

منبع

Be the first to comment on "محمدرضا ۱۵ ساله؛ جوان‌ترین قربانی تیراندازی مرزبانان ایرانی، در کابل دفن شد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*