سرازیر شدن سیلاب در بدخشان جان یک نفر را گرفت و بیش از۱۰ زخمی برجای گذاشت

منابع محلی در ولایت بدخشان از سرازیر شدن سیلاب‌های ویرانگر در ولسوالی‌های بنگی و اشکمش این ولایت خبر داده که در نتیجه آن یک تن جان باخته و بیش از ده تن دیگر زخم برداشتند.

به گفته‌ی منابع، بارندگی‌های پیهم طی روزهای گذشته منجر به سرازیر شدن سیلاب‌ شده و برعلاوه‌ی تلفات جانی صدها منزل مسکونی، هزاران جریب زمین زراعتی تخریب شده است.

خبرنگار محلی خامه پرس در بدخشان همچنان تایید کرد که نزدیک به دو صد راس مواشی در ولسوالی‌های بنگی و اشکمش تلف شده و به باشندگان آن خسارات هنگفت مالی وارد کرده است.

اخیرا بارندگی شدیدی در بسیاری از ولایات افغانستان سبب جاری‌شدن سیلاب‌های ویرانگری شده و طبق گزارش شفیع‌الله رحیمی، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی طی ۱۶ روز گذشته دست‌کم ۲۱ نفر جان باخته و ۲۰ هزار خانواده را متضرر کرده است.

منبع

منابع محلی در بدخشان می‌گویند که در نتیجه لغزش کوه در این ولایت راه‌های هفت ولسوالی دروازها به‌روی رفت‌وآمد مسدود شده است.

منابع محلی می‌گویند که بخشی از یک کوه روز چهارشنبه، ۹ حمل، در روستای وریس، از مربوطات ولسوالی مایمی درواز‌های بدخشان، لغزش کرده است.

به گفته منابع، در این رویداد به کسی آسیب نرسیده، اما راه‌های رفت‌وآمد ولسوالی‌های مایمی، نسی، شُکی، کوف‌آباد، خواهان، واخان و شغنان ولایت بدخشان بسته شده است.

گفته‌ می‌شود که مسوولان محلی هنوز برای بازگشایی راه‌ عمومی این هفت ولسوالی بدخشان اقدامی نکرده‌اند.

دو ماه پیش نیز در نتیجه برفباری سنگین راه ده ولسوالی در ولایت بدخشان به‌مدت یک ماه به‌روی رفت‌وآمد بسته شده بود.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*