بنیامین نتانیاهو: هیاتی برای از سرگیری مذاکرات با حماس اعزام می‌شود

2
3

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل به جو بایدن رییس‌جمهور امریکا گفته که هیاتی را برای از سرگیری مذاکرات متوقف شده با حماس درباره توافق آزادسازی گروگان‌ها اعزام خواهد کرد.

مشخص نیست که هیات اسراییلی برای از سرگیری مذاکرات به کجا سفر خواهد کرد.

رویترز به نقل از یک منبع در تیم مذاکره‌کننده اسراییل، که نخواست نامش فاش شود، گزارش داده که پس از دریافت پیشنهاد تجدیدنظر شده حماس در مورد شرایط توافق در روز چهارشنبه، شانس واقعی برای دستیابی به توافق وجود دارد. این منبع، بدون ارایه جزییات، افزود: «پیشنهاد ارائه شده از سوی حماس شامل یک پیشرفت بسیار مهم است.»

پیش از این، حماس اعلام کرده بود که هرگونه توافق باید به جنگ پایان دهد، اسراییل را به عقب‌نشینی کامل از غزه وادارد و به آزادی گروگان‌های فلسطینی در ازای گروگان‌های اسراییلی منجر شود.

اسراییل (بنیامین نتانیاهو) نیز اعلام کرده بود که تا زمانی که نوار غزه توسط حماس اداره می‌شود، تنها وقفه‌های موقتی در جنگ را می‌پذیرد.

منبع

مطالب مرتبط

اسراییل خطاب به ایران: رژیمی که تهدید به نابودی می‌کند، مسحق نابودی است

وزیر خارجه اسراییل روز یکشنبه ۳۰ جون (۱۰ سرطان) در واکنش به اظهارات تهدید‌آمیز مقامات ایران در مورد نابودی اسراییل گفت ”رژیمی که تهدید به نابودی می‌کند، مستحق نابودی است.”

این اظهارات اسراییل کتز، وزیر خارجه اسراییل، یک روز پس از آن بیان شد که حکومت ایران روز شنبه هشدار داد که اگر به لبنان حمله صورت بگیرد، ”همه جبهات مقاومت” گروهی متشکل از ایران و متحدان منطقه‌ای آن، در برابر اسرییل مقابله خواهند کرد.

این اظهارات ماموریت ایران در ملل متحد مستقر در شهر نیویارک در حالی بیان شده است که هراس از تشدید جنگ میان اسراییل و گروه حزب‌الله لبنان افزایش یافته است. حزب‌الله لبنان، یکی از گروه‌هایی در شرق میانه است که از حمایت ایران برخوردار است….

Be the first to comment on "بنیامین نتانیاهو: هیاتی برای از سرگیری مذاکرات با حماس اعزام می‌شود"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*