تامس وست با برخی از چهره‌های سیاسی افغان و فعالان جامعه مدنی در ترکیه دیدار کرد

نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور افغانستان تامس وست در ادامۀ سفرش به کشورهای منطقه، به ترکیه رفته و با شماری از رهبران سیاسی و اعضای جامعه مدنی این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

تامس وست ناوقت روز سه‌شنبه ۱۸ اپریل (۲۹ حمل) در رشته پیام‌های در تویتر گفته است که در این دیدارهای جداگانه، روی مشکلات و تعامل جامعۀ جهانی با افغانستان صحبت کرده است.

آقای وست افزوده است که چهره‌های سیاسی افغان و اعضای جامعۀ مدنی در ترکیه، نگرانی‌ جدی خود را در بارۀ وضع محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان مطرح کرده اند.

این مقام امریکایی از هیچ مقام پیشین، چهره‌های سیاسی و اعضای جامعۀ مدنی افغانستان نام نبرده، اما تصاویر منتشر شده، نشان می‌دهد که آقای وست، دیدارهای جداگانه به شمول اعضای پیشین پارلمان افغانستان داشته است.

در یکی از این تصاویر، آقای وست در کنار کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و در تصویر دیگر با شماری از نمایندگان پیشین پارلمان افغانستان و پسران مارشال محمد فهیم قسیم و مارشال عبدالرشید دوستم دیده می‌شود.

نماینده ویژۀ ایالات متحده در امور افغانستان همچنان صلاح‌الدین ربانی، رهبر حزب جمعیت اسلامی و وزیر پیشین خارجۀ افغانستان دیدار و گفتگوی جداگانه داشته است.

تامس وست همچنان تاکید کرده که یکی از موضوعات دیگر این بود که باید یک راه پیشرفت مسالمت‌آمیز در افغانستان وجود داشته باشد که به باور او، “گفتگو راه ترجیحی است، نه خشونت”.

او اضافه کرده است: “من بر تعهد پایدار امریکا به مردم افغانستان، عزم ما در همکاری با دیگران برای رسیدگی به بحران بشری، و پشتیبانی ما از گفتگوی میان افغان‌ها دربارۀ آینده کشورشان تاکید کردم.”

وزارت خارجهٔ امریکا به تاریخ ۱۱ اپریل (۲۲ حمل) از آغاز سفر هفت روزه نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور افغانستان به قطر، امارات متحدۀ عرب و ترکیه خبر داده و گفت که آقای وست در این سفر افزون بر مقام‌های این کشورها، با چهره‌های سیاسی، خبرنگاران، فعالان مدنی، مدافعان حقوق ‌بشری و تاجران افغان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

این مطلب مرتبط را نیز بخوانی

تامس وست سفرش را به قطر، امارات متحدۀ عرب و ترکیه آغاز کرد

نمایندۀ ویژه امریکا در امور افغانستان پیش از این در قطر و امارات متحدۀ عرب با مقام‌های این کشورها و شماری از افغان‌ها دیدار کرده و بر پشتیبانی ایالات متحده از مردم افغانستان و دفاع از حقوق آنان اطمینان داده بود.

آقای وست، به تاریخ ۱۴ اپریل (۲۵ حمل) گفت که در دیدار با محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی، صدر عظم و مطلق بن ماجد القحطانی، نمایندهٔ ویژهٔ وزارت خارجهٔ قطر در امور مبارزه با تروریزم و میانجی‌گری برای حل تنش در دوحه، اخرین وضعیت افغانستان را به بررسی گرفته اند.

منبع

Be the first to comment on "تامس وست با برخی از چهره‌های سیاسی افغان و فعالان جامعه مدنی در ترکیه دیدار کرد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*