تعلیم دختران حق مشروع آنهاست

تعلیم دختران

معین سیاسی وزارت امور خارجه گفته است که تعلیم دختران حق مشروع آنهاست و امارت اسلامی تلاش می‌کند تا با ایجاد محیطی مناسب درهای تعلیم را به روی آنان هرچه زودتر باز کند.

شیر محمد عباس ستانکزی این مطلب را در دیدار با هیئتی از نمایندگان رسانه‌ها، خبرنگاران و کارشناسان رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران بیان کرده است.

طبق خبرنامه وزارت امور خارجه که روز دوشنبه منتشر شد، ستانکزی در این دیدار روابط افغانستان و ایران را به دلیل دین، فرهنگ و عنعنات شکست ناپذیر و ضروری دانست و اضافه کرد که افغانستان و ایران دو کشوری اند که در سطح بین المللی با محدودیت هایی مواجه هستند و نمی توانند آزادانه با همه کشورهای جهان تجارت کنند، بنابراین هر دو کشور می‌توانند تجارت و ترانزیت را بین خود گسترش دهند و با یکدیگر روابط خوب و صادقانه داشته باشند.

آقای ستانکزی گفت که امارت اسلامی خواهان روابط خوب با کشورهای دیگر به شمول همسایگان منطقه و جهان است و به کسی اجازه نمی دهد که از خاک افغانستان علیه کسی دیگر استفاده کند.

وی افزود که اکنون افغانستان با داشتن حکومت مرکزی قوی کاملاً امن است، فساد ریشه کن شده، از کشت خشخاش و قاچاق مواد مخدر جلوگیری شده و معتادان مواد مخدر معالجه شده اند و این روند هنوز ادامه دارد.

او در رابطه به تعلیم دختران گفت که تعلیم دختران حق مشروع آنهاست و تلاش ما در این زمینه ادامه دارد تا با ایجاد محیطی مناسب درها را هر چه زودتر باز کنیم.

او با اشاره به رسانه ها گفت که رسانه های دو کشور می‌توانند با تفاهم مشترک حقایق را درک کنند و تصویر واقعی افغانستان را به مردم جهان از جمله مردم خود ارائه کنند.

به نقل از خبرنامه، هیئت مذکور تعهد کرد که حقایق موجود افغانستان را از طریق رسانه ها با مردم و جامعه جهانی در میان بگذارند.

منبع

Be the first to comment on "تعلیم دختران حق مشروع آنهاست"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*