اردوی پاکستان از کشته شدن ‘هفت تندرو’ خبر داد

تندرو

اردوی پاکستان روز دوشنبه ۲۲ جنوری (دوم دلو) با نشر بیانیه‌ای گفته است که در یک عملیات نظامی در ساحۀ ژوب ایالت بلوچستان آن کشور، هفت تندرو کشته شدند.

در بیانیۀ کوتاه اردوی پاکستان آمده است که این عملیات بر اساس معلومات استخباراتی، در نزدیکی مرز افغانستان انجام شده است.

بیانیه حاکی است که تندروان کشته شده در این عملیات در حمله بر نیروهای امنیتی پاکستان و کشتار غیرنظامیان دست داشتند. اما اردوی این کشور در مورد تلفات نظامیان پاکستانی در این عملیات جزییاتی ارایه نکرده است.

نیروهای امنیتی پاکستان در اکثر موارد در ساحاتی که در آن عملیات نظامی و درگیری صورت می‌گیرد، به خبرنگاران اجازۀ دسترسی نمی‌دهند، از این رو تایید مستقلانۀ تلفات و جزییات در بسا موارد ناممکن است.

ایالت بلوچستان پاکستان و به طور خاص ساحۀ ژوب در این ایالت همواره شاهد ناامنی و درگیری میان نیروهای امنیتی و نظامی پاکستان و تندروان بوده است.

در اوایل اکتوبر سال گذشته، در درگیری میان نظامیان پاکستانی و تندروان در ژوب، یک افسر و یک سرباز و پنج تندرو مسلح کشته شدند. پیش از آن در یک رویداد دیگر امنیتی در این ساحه چهار نظامی پاکستانی و سه تندرو کشته شده بودند.

در اواسط جولای سال گذشته در حملۀ تندروان بر یک پوستۀ نظامی در ژوب نه نظامی پاکستانی و پنج تندرو کشته شدند. وزارت خارجۀ پاکستان در آن زمان گفته بود که سه تندرو کشته شده در این درگیری شهروندان افغانستان بودند.

مقام‌های پاکستانی مدعی اند که از پس حاکم شدن طالبان بر افغانستان، رویدادهای امنیتی و حملات دهشت افگنی در پاکستان افزایش یافته است، اما حکومت طالبان در افغانستان این اتهامات را رد کرده و گفته است که پاکستان نباید بار ملامت ناکامی امنیتی خود را به دوش دیگران باندازد.

منبع

Be the first to comment on "اردوی پاکستان از کشته شدن ‘هفت تندرو’ خبر داد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*