تیم ملی باسکتبال معلولین افغانستان به مقام دوم پارالمپیک آسیا دست یافت

تیم ملی بسکتبال معلولین افغانستان با چهار پیروزی و یک شکست به مقام دوم قهرمانی تورنمنت رسید و سهمیه بازی‌های پارا آسیایی چین را بدست آورد.

تیم افغانستان به روز شنبه (۲۳ثور) در مسابقه پایانی‌اش از تیم کویت با نتیجه ۵۸ بر ۵۶ شکست خورد و در میان ۶ تیم اشتراک کننده در این تورنمنت مقام دوم و عنوان نائب قهرمانی را بدست آورد.

افغانستان پیش از این تیم‌های فلپین، هانگ کانگ، امارات متحده عربی و چین تایپه را شکست داده بود ولی در برابر تیم کویت شکست را پذیرفت.

با این نتیجه تیم‌های کویت، افغانستان و فلیپین سهمیه حضور به بازیهای پاراآسیایی چین را کسب کردند.

این مسابقات به تاریخ های ۲۲ الی ۲۸ اکتوبر به میزبانی شهر هانگژو چین برگزار می‌شود، در آن رویداد ۲۲ رشته ورزشی که مربوط به معلولین است شامل می باشد که بسکتبال با ویلچیر نیز شامل آن است.

قرار است که بازی‌های پارا آسیایی هانگژو در سال روان میلادی در ماه اکتوبر از سوی شی جین پنگ، رییس جمهور چین افتتاح شود و اما پیش از آن بازی‌های آسیایی به روزهای ۲۳ سپتامبر الی ۸ اکتوبر در هانگژو برگزار خواهد شد که آنرا نیز رییس جمهور چین افتتاح می‌نماید.

مرتبط:

راشد خان، بازیکن تیم گجرات تایتانز با ضربه سریع و شکست ناپذیر از ۳۲ توپ ۷۹ دوش بدست آورد و به این ترتیب بالاترین امتیاز تاریخ لیگ برتر هند (IPL) از سوی بازیکن شماره ۸ را به نام خود ثبت کرد.

پس از برنده شدن قرعه، گجرات از ممبی اندینز خواست تا نخست توپزنی کنند. ممبی با استفاده از صد دوش سوریاکومار یاداو، ۲۱۸ دوش کسب کرد.

آکاش مادوال، بازیکن ممبی، در آور دوم ریدیمن ساها از گجرات را اخراج کرد. توپ انداز های روهیت شرما سپس در فواصل منظم به پیشرفت هایی دست یافتند در حالیکه گجرات با از دست دادن هفت بازیکن تنها ۱۰۰ دوش کسب کرد.

راشد خان اما وضعیت بازی را تغییر داد چنانچه او ده «شش دوش» و سه «چهار دوش» انجام داد.

راشد خان عضو تیم ملی افغانستان ریکارد پت کامینز، بازیکن شماره ۸ را که ۶۶ دوش در یک بازی در سال ۲۰۲۱ انجام داده بود، شکست.

در بازی جمعه شب، راشد خان در بخش توپ اندازی نیز خوب درخشید چنانچه او به تنهایی چهار بازیکن ممبی را حذف کرد.

پارتیو پتیل، بازیکن اسبق تیم ملی کریکت هند، گفت: «راشد خان، توپ انداز، و راشد خان، توپزن، هر دو آمدند. ضربه فوق العاده ای بود. فکر می‌کنم بازی تقریبا تمام شده بود. اما او نقشه های دیگری داشت. ممبی اندینز یک برد بزرگ می‌خواستند اما راشد را در راه داشتند. از نظر من، این بهترین توپزنی است که یک بازیکن درجه متوسط در مدت زمان طولانی بازی کرده است. نوع ضربه شش دوش را که دیدیم باور نکردنی بود.»

منبع

Leave a comment

Your email address will not be published.


*