از لوگوی جام جهانی ۲۰۲۶ رونمایی شد 

در حالی که به آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ سه سال باقی مانده است، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با مشارکت میزبانان بیست‌وسومین دوره این رقابت‌ها یعنی امریکا، کانادا و مکزیک امروز (پنج‌شنبه) از لوگوی رسمی این مسابقات در شهر لس‌آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیای امریکا رونمایی کرد.

لوگویی که بسیار ساده است و اعداد «۲» و «۶» به همراه جام قهرمانی این تورنمنت معتبر در آن دیده می‌شود.

لوگوی جام جهانی ۲۰۲۶ توسط رونالدو نازاریو اسطوره فوتبال برازیل در این مراسم رونمایی شد، کسی که با سلسائو قهرمانی در جام‌های جهانی ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ را تجربه کرده است.

جانی اینفانتینو، رییس فیفا، در این مراسم گفت: «ما ۲۶ هستیم» یک شعار است. این لحظه‌ای است که سه کشور و یک قاره به طور جمعی می‌گویند «ما متحد هستیم تا از جهان استقبال کنیم و بزرگترین، بهترین و جامع‌ترین جام جهانی فیفا را برگزار کنیم.» این تورنمنت هر کشورِ میزبان و هر تیم شرکت کننده را قادر می‌سازد تا صفحه خود را در کتاب‌های تاریخ جام‌های جهانی فیفا بنویسد و این برند منحصر به ‌فرد (اشاره به لوگوی مسابقات) گامی بزرگ در این راه تا سال ۲۰۲۶ است.

او افزود: «تنها در چند ساعت، ۱۶ شهر میزبان شگفت‌انگیز، با راه ‌اندازی برندهای توسعه یافته توسط فیفا، رنگارنگ‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهند شد. این هویت‌های شهری منحصر به ‌فرد مظهر مردم و مکان‌های سرگرم‌کننده و خارق‌العاده‌ای هستند که در سال ۲۰۲۶ تجربه‌ای منحصر به‌ فرد را به هواداران فوتبال ارایه می‌دهند. در حالی که ما امشب این‌جا در لس‌آنجلس با هم جشن می‌گیریم، یک قاره در حال گرفتن جشنی است که تمام دنیا تنها سه سال دیگر در امریکای شمالی برای بزرگ‌ترین نمایش فوتبالی به هم ملحق می‌شوند.

واکنش‌ها اما در شبکه‌های اجتماعی به لوگوی جام جهانی ۲۰۲۶ منفی بوده و بسیاری از کاربران این لوگو را بسیار ساده و عاری از هرگونه از اِلمان‌های سه کشور میزبان این رویداد مهم دانسته‌اند.

منبع

Leave a comment

Your email address will not be published.


*