حکمتیار: برخی دین را به ابزاری برای «تکفیر و اختلافات» تبدیل کرده‌اند

10
3

حکمتیار: برخی دین را به ابزاری برای «تکفیر و اختلافات» تبدیل کرده‌اند

رهبر حزب اسلامی بدون اشاره به گروه خاصی گفته که برای برخی دین ابزار اختلاف و تکفیر و حملات انتحاری در مساجد برای ورود به بهشت است.

گلبدین حکمتیار گفت که بر اختلافات سیاسی، قومی، زبانی و مذهبی در افغانستان باید نقطه پایان گذاشته شود‌.

رهبر حزب اسلامی روز یکشنبه در پیام تبریکی به مناسبت عید قربان گفت که «دین وسیله وحدت و رحمت است، اما متاسفانه عده‌ای از دین مسلکی می‌سازند که ابزار اختلاف، کینه و کفر می‌شود و کار به جایی می‌رسد که بمب‌گذاری و حملات انتحاری در مساجد را راه رسیدن به بهشت می‌دانند.»

حکمتیار هرچند از فرد یا گروه مشخصی نام نبرده است، اما پیش از این ا.ا. از حملات انتحاری علیه دولت سابق افغانستان استفاده می‌کردند.

رهبر حزب اسلامی تاکید کرد که وظیفه حکومت و مقامات در نظام اسلامی اجرای احکام است و نه وضع قوانین‌‌.

حکمتیار با اشاره به حضور ۲۰ ساله‌ای امریکا در افغانستان گفت که «امریکا ۲۰ سال گذشته را صرف نابودی افغانستان کرد و هنوز هم مزدوران را به کار می‌گیرد و به مخالفان مسلح کمک می‌کند.»

او در این پیام عیدی گفت: «امریکا بیش از نیم میلیون افغان را برای جنگ دوباره با خود برده و گروه‌های مختلف جنگی را سازماندهی می‌کند.»

به گفته حکمتیار، «حضور نظامی تجدیدپذیر امریکا» در افغانستان قابل قبول نیست و برای «همه گروه‌ها و اسلام‌گرایان» در افغانستان مهم است که این تهدید بزرگ را دستکم نگیرند.

پیش از این نیز رهبر حزب اسلامی افغانستان مدعی شده بود که افغانستان هنوز به آزادی و استقلال کامل دست نیافته و فضای هوایی این کشور هنوز تحت سلطه امریکاست.

به گفته گلبدین حکمتیار، افغان‌ها و مردم جهان فکر می‌کنند بسته‌های دالری که از امریکا می‌آید، قیمت خرید حریم هوایی افغانستان است.

منبع

Be the first to comment on "حکمتیار: برخی دین را به ابزاری برای «تکفیر و اختلافات» تبدیل کرده‌اند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*