آغاز کار ساخت خانه‌های معیاری برای آسیب‌دیده‌های هرات

کار ساخت خانه‌های معیاری برای آسیب‌دیده‌های زمین‌لرزه هرات در بیست روستای ولسوالی‌های زنده‌جان و انجیل آغاز شده است.

مهندسان کار را از روستای سیاه‌آب ولسوالی زنده‌جان هرات که به‌گونه‌ی کامل در زمین‌لرزه ویران شده، آغاز کرده‌اند.

احمد الله متقی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات به طلوع‌نیوز گفت: «امید بر این است تا این خانه‌های تا رسیدن زمستان به دسترس مردم قرار گیرد و این خانه‌ها جابه‌حا شوند.»

در همین حال، آسیب‌دیده‌های زمین‌لرزه که در هوای سرد در زیر خیمه‌ها به‌سر می‌برند، از مسوولان می‌خواهند تا پیش از رسیدن زمستان، برای آنان سرپناه بسازد.

جان آقا که چهار عضو خانواده‌اش را در زمین‌لرزه از دست داده و همسرش نیز زخمی است، با ده عضو دیگر خانواده خود در اردوگاه  مهاجرین سازمان ملل متحد در زیر چادر به‌سر می‌برد. جان آقا به خبرنگار طلوع‌نیوز گفت: «هوا سرد شده. زیر خیمه زندگی نمی‌شود، ما خانه می‌خواهیم.» خانه‌های معیاری

نگار یکی دیگر از آسیب‌دیده‌ها گفت: «در زیر خیمه در زمستان زندگی می‌شود؟ باید خانه جور کنند. ما به فرش و خوراک هم نیاز داریم.»

آسیب‌دیده‌ها می‌گویند که زندگی در زیر چادرها در هوای سرد دشوار است.

عبدالستار، آسیب‌دیده گفت: «زمستان آمده است، با کودکان در زیر خیمه چاره نمی‌شود. اگر بتوانند به زودترین فرصت برای ما سرپناه بسازند، خیلی خوب است.»

در زمین‌لرزه‌های نزدیک به دو هفته پسین در هرات، ده‌ها روستا در ولسوالی‌های زنده‌جان، انجیل و کشک رباط سنگی این ولایت کاملا ویران شده‌اند. در این زمین‌لرزه‌ها، صدها منزل دیگر نیز در بخش‌های دیگر هرات آسیب جدی دیده که قابل استفاده نیستند. کار ساخت بیش از ۲۱۰۰ خانه معیاری برای آسیب‌دیده‌های زمین‌لرزه هرات در بیست روستای ولسوالی‌های زنده‌جان و انجیل آغاز شده است.

منبع

Be the first to comment on "آغاز کار ساخت خانه‌های معیاری برای آسیب‌دیده‌های هرات"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*