داعش مسوولیت حمله بر کاروان انتخاباتی حزب تحریک انصاف پاکستان را پذیرفت

داعش با پخش بیانیه‌ای مسوولیت حمله بر کاروان مبارزات انتخاباتی حزب تحریک انصاف پاکستان، در ایالت بلوچستان این کشور را به عهده گرفته است.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده اند که شب گذشته در نتیجه انفجاری در جریان راهپیمایی انتخاباتی حزب تحریک انصاف پاکستان در ایالت بلوچستان، دست‌کم چهار تن کشته و شش تن دیگر زخم برداشتند.

مقام‌های بهداشت ایالت بلوچستان می‌گویند که زخمیان به شفاخانه منتقل شده و احتمال افزایش شمار قربانیان این انفجار نیز وجود دارد.  

عمران بلوچ مسوول بهداشت منطقه سیبی در ایالت بلوچستان گفت: «حوالی ساعت ۵ عصر امروز انفجاری در جاده منطقه سیبی رخ داد که تا اکنون ۴ جسد و ۶ زخمی دریافت کرده‌ایم. زخمیان پس از انتقال درمان به بخش عاجل شفاخانه در وضعیت پایداری قرار دارند.» 

این حمله پس از آن انجام شده که اخیرا دادگاهی در پاکستان، عمران خان، نخست‌وزیر پیشین این کشور و بشرا بی بی، همسراش را در پروند فروش هدایای دولتی به چهارده سال زندان محکوم کرده است.

این در حالی‌ست که روز گذشته نیز دادگاهی در پاکستان، هر یک عمران خان و شاه محمود قریشی معاون‌اش را به اتهام افشای اسرار محرمانه دولتی به ده سال زندان محکوم کرد. 

گهر خان رییس موقت حزب تحریک انصاف پاکستان گفت: «حکم پرونده امروز رکوردهای بی‌عدالتی را شکست. این اتهام غیرقانونی و خلاف قانون اساسی بود. در این پرونده سه دستور دیوان عالی یکی پس از دیگری نقض شد. این پرونده پشت درهای بسته پیگیری شد. از پیروان‌ام، کارگران حزب تحریک انصاف، حامیان، نامزدها و همه می‌خواهم که خویشتن‌داری و آرامش را حفظ کنند و خشمگین نشوند و ناامید نشوند. هر شرایطی که باشد باید وارد انتخابات شویم. ما به حریفان خود فرصت فرار نمی‌دهیم.»

این در حالی‌ست که پولیس پاکستان نیز بار دیگر از بازداشت ده‌ها عضو تحریک انصاف پاکستان خبر داده است.

منبع

Be the first to comment on "داعش مسوولیت حمله بر کاروان انتخاباتی حزب تحریک انصاف پاکستان را پذیرفت"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*