درگیری‌های تازه میان گروه‌های رقیب در اردوگاه عین‌الحلوه در لبنان

حدود دو ماه پیش هم خشونت‌هایی در این اردوگاه رخ داد که در جریان آن ۱۳ نفر کشته شدند

درگیری‌های تازه‌ در اردوگاه پناهندگان فلسطینی در لبنان رخ داده است. خبرگزاری رسمی لبنان گزارش کرده که دست کم ۲۰ نفر در این درگیری‌ها مجروح شده‌اند.

درگیری‌ گروه‌های رقیب در اواخر شب گذشته در اردوگاه عین‌الحلوه در حومه صیدا رخ داد.

حدود دو ماه پیش هم خشونت‌هایی در این اردوگاه رخ داد که در جریان آن ۱۳ نفر کشته شدند.

دهها خانوار به دلیل تشدید درگیری‌های تازه‌ از این منطقه گریخته‌اند.

هزاران پناهنده فلسطینی در اردوگاه عین الحلوه زندگی می‌کنند و هزاران سوری هم که از جنگ داخلی گریخته‌اند اخیرا به این اردوگاه ملحق شده‌اند.

یک منبع که هدایت این اردوگاه را برعهده دارد و نخواسته نامش فاش شود به خبرگزاری فرانسه گفته است که جنگ در اردوگاه عین‌الحلوه بار دیگر اعضای جنبش فتح به رهبری محمود عباس را در مقابل شبه نظامیان اسلامگرا قرار داده است.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه هم که در جنوب شهر صیدون مستقر است از صدای شلیک سلاح های خودکار و پرتاب موشک خبر داده است.

آژانس امدادرسانی برای آوارگان فلسطینی سازمان ملل (آنروا) هفته گذشته هشدار داد که نظامیان مسلح مدارس این اردوگاه را اشغال کرده‌اند و از همه گروه‌های مسلح خواسته‌اند که فورا محل را تخلیه کنند.

اردوگاه عین‌الحلوه در سال ۱۹۴۸ در لبنان برپا شده و بیش از ۵۴ هزار پناهنده فلسطینی در آن زندگی می‌کنند. اگرچه جمعیت این اردوگاه بسته به آرامش و یا میزان درگیری‌ها زیاد یا کم شده است.

این اردوگاه در نزدیکی شهر صیدا واقع شده اما برقراری امنیت در آن بر عهده دولت لبنان نیست و از زمان استقرار گروه‌های مختلف مسلح فلسطینی، تلاش‌هایی برای کسب قدرت در محدوده این اردوگاه در جریان بوده است.

منبع

Be the first to comment on "درگیری‌های تازه میان گروه‌های رقیب در اردوگاه عین‌الحلوه در لبنان"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*