ساخت و ترمیم سرپناه برای بیش از هزار و ۵٠٠ خانواده در غور

مسئولان محلی در غور می‌گویند که کار پروژه‌ی ساخت و ترمیم سرپناه برای بیش از هزار و ۵۰۰ خانواده در ولسوالی دولتیار این ولایت تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شده است.

خبرگزاری باختر، امروز (یک‌شنبه، ۲۸ حوت) به نقل از عیسی اقبالی، مسئول مطبوعات امور مهاجرین و عودت‌کنندگان غور نوشته است که این پروژه در روستاهای سُمک، لُکه‌ مزار، پُشته نور، قاضی و دهمرده ولسوالی دولتیار تطبیق شده است.

به‌گفته‌ی او، این پروژه در سه مرحله اجرا شده که در مرحله‌ی اول برای ۱٠٠ خانواده‌ای که خانه‌های‌شان در پی جنگ و حوادث طبیعی به‌گونه‌ی کامل تخریب شده، سرپناه ساخته شده است.

وی افزوده است که در مرحله‌ی دوم، خانه‌های ۳٠۱ خانواده و در مرحله‌ی سوم نیز خانه‌های هزار و ۱۰۴ خانواده که قسما تخریب شده بود، ترمیم و بازسازی شده است.

این پروژه‌ از سوی کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین تمویل و توسط مؤسسه افغان‌اید تطبیق شده است.

این درحالیست که طبقه‌بندی جامع امنیت غذایی (آی پی سی) برآورد کرده که تا ماه اپریل سال جاری میلادی چهار میلیون کودک و زن در افغانستان از سوء تغذیه حاد رنج خواهند برد و نیاز به مداخلۀ فوری در این زمینه وجود دارد.

آی پی سی با نشر گزارشی گفته که آخرین پیش بینی این سازمان نشان می‌دهد که بیش از ۸۷۵ هزار کودک در افغانستان از سوتغذیه حاد شدید رنج می‌برند یا احتمالا از آن رنج خواهند برد.

گفته شده که رقم افراد مبتلا به سوءتغذیه حاد متوسط به بیش از دو میلیون و ۳۴۷ هزار تن می‌رسد که بیش از ۸۰۴ هزار تن آنان را زنان باردار و شیرده تشکیل می‌دهند.

منبع

Be the first to comment on "ساخت و ترمیم سرپناه برای بیش از هزار و ۵٠٠ خانواده در غور"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*