صدای ممتد تیراندازی و درگیری چندین ساعته در بلخ و نیمروز

منابع محلی در ولایت نیمروز از درگیری چندین ساعته در مرکز این ولایت خبر داده و می‌گویند که مهاجمان مسلح برای مقابله با نیروهای امارت در خیابان‌های شهر زرنج کمین کرده‌اند.

به گفته‌ی منبع، درگیری مسلحانه حوالی ساعت ۱:۰۰ شب، ۱۵ حمل در منطقه معصوم‌آباد، از مربوطات شهر زرنج، مرکز ولایت نیمروز آغاز شده و طرف‌های درگیری در خیابان‌ها با هم می‌جنگند.

مسوولان امارت تاکنون در پیوند به این درگیری چیزی نگفته‌اند اما برخی از رسانه‌های محلی به نقل از مولوي ګل محمد قدرت، سخنگوی فرماندهی امنیه در ولایت نیمروز گزارش داده‌اند که آنان عملیاتی بر مخفی‌گاه داعش انجام داده‌اند.

همچنان شماری از رسانه‌های داخلی به نقل از شاهدان عینی در محل درگیری گزارش داده‌اند که مهاجمان مسلح از ساختمانی که در آن مستقر بودند خارج شده و در خانه‌ها مردم برای جنگیدن با نیروهای امارت جابجا شده‌اند.

در این درگیری از سلاح‌های سبک و ثقیل استفاده شده و صدای درگیری از نیمه‌شب تاکنون بی‌وقفه ادامه داشته است.

گفته می‌شود که نیروهای امنیتی از مردم محل خواسته تا خانه‌های‌شان را ترک کنند و از تاکنون جزییات دقیق از این درگیری و میزان تلفات و خسارات آن در دست نیست.

نوشته های مرتبط

شش عضو داعش را در ولسوالی نهرشاهی، ولایت بلخ کشته‌اند و هم‌چنان در شهر زرنج ولایت نیمروز نیز بر مخفیگاه داعش حمله‌ کرده‌اند.

مسئولان امنیتی در ولایت #بلخ می‌گویند که در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی نهر شاهی، شش عضو #داعش کشته شده‌اند. از سویی هم بالای مخفیگاه داعشیان در شهر #زرنج مرکز ولایت #نیمروز نیز عملیات راه‌اندازی شده است، اما جزئیات آن همگانی نشده است.

منبع

1 Comment on "صدای ممتد تیراندازی و درگیری چندین ساعته در بلخ و نیمروز"

  1. ماشاءالله ډیر خوشبین یم الله پاک دي زموږ ددین او وطن دښمنان همیشه ذلیله اوخوار کړي چي خپل هدف ته تر رسیدو مخکي ددوی غاړي زمو دقوي اوباهمته مجاهدینو او امنیتي اودفاعي ځواکونو په لاس پري پلانونه یي ټول شنډ اوخنثی الله دي زموږ دامیرانو او دټولو مشرانو او کشرانو حفاظت په خپله وکړي او زموږ دښمنان او هغه کسان چي په زړه کي یوه زره مینه ورسره لري او خوا یي په بديږي او سرپرستي او پالنه يي کوي اوهدف ورته ښیي که داخلي کسان دي که خارجي هغه که هر څوک وي او که په هره جامه اوشیف کي وي که داسلام په نامه دي او که دکفر که دتبلیغ دلاري کارکوي اوکه دعمل دلاري که نارينه دي اوکه ښځينه الله دي ټول خراب ذلیله شرمینده او په جهنم کي دخپلو بادارانو سره لکه امریکا اونور کفري هیوادونه یوځای وسوځي

Leave a comment

Your email address will not be published.


*