صعود ۲۳ پله‌یی افغانستان در رده بندی جدید فوتسال جهان

اعضای تیم ملی فوتسال افغانستانشریک ساختن
وب سایت جهانی رده بندی فوتسال جدید ترین رده بندی تیم ها را امروز سه‌شنبه منتشر کرد که تیم ملی فوتسال افغانستان بعد از پیروزی مقابل تیم ازبکستان که رنکینگ سوم آسیا را در اختیار داشت با ۲۳ پله صعود در جایگاه ۷۶ جهان و ۱۷ آسیا قرار گرفت.

افغانستان در ماه گذشته جایگاه ۹۹ جهان را در اختیار داشت و پس از هر پیروزی قدم به قدم در صعودش افزوده شد.

ازبکستان پس از شکست مقابل افغانستان جایگاه سومی اش را از دست داد و هم اکنون در مکان چهارم آسیا قرار گرفته است.

قابل ذکر است که تیم ملی فوتسال افغانستان فردا ساعت ۰۵:۳۰ عصر به وقت کابل در برابر تیم فوتسال ایران که رنکینگ نخست آسیا و ششم جهان است قرار می‌گیرد.

در تورنمنت قهرمانی فوتسال مرکز آسیا افغانستان با دو پیروزی و داشتن شش امتیاز صدر نشین است.

منبع

مرتبط:

تیم ملی بسکتبال معلولین افغانستان با چهار پیروزی و یک شکست به مقام دوم قهرمانی تورنمنت رسید و سهمیه بازی‌های پارا آسیایی چین را بدست آورد.

تیم افغانستان به روز شنبه (۲۳ثور) در مسابقه پایانی‌اش از تیم کویت با نتیجه ۵۸ بر ۵۶ شکست خورد و در میان ۶ تیم اشتراک کننده در این تورنمنت مقام دوم و عنوان نائب قهرمانی را بدست آورد.

افغانستان پیش از این تیم‌های فلپین، هانگ کانگ، امارات متحده عربی و چین تایپه را شکست داده بود ولی در برابر تیم کویت شکست را پذیرفت.

با این نتیجه تیم‌های کویت، افغانستان و فلیپین سهمیه حضور به بازیهای پاراآسیایی چین را کسب کردند.

این مسابقات به تاریخ های ۲۲ الی ۲۸ اکتوبر به میزبانی شهر هانگژو چین برگزار می‌شود، در آن رویداد ۲۲ رشته ورزشی که مربوط به معلولین است شامل می باشد که بسکتبال با ویلچیر نیز شامل آن است.

قرار است که بازی‌های پارا آسیایی هانگژو در سال روان میلادی در ماه اکتوبر از سوی شی جین پنگ، رییس جمهور چین افتتاح شود و اما پیش از آن بازی‌های آسیایی به روزهای ۲۳ سپتامبر الی ۸ اکتوبر در هانگژو برگزار خواهد شد که آنرا نیز رییس جمهور چین افتتاح می‌نماید.

Be the first to comment on "صعود ۲۳ پله‌یی افغانستان در رده بندی جدید فوتسال جهان"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*