انتقاد رانندگان از بسته‌ بودن بزرگ‌راه سالنگ به روی موترهای باربری

شماری از رانندگان موتر‌های باربری می‌گویند که اجازه نیافتن برای عبور از بزرگ‌راه سالنگ به علت‌ برف‌باری و پاک کاری در فصل سرما، آنان و بازرگانان را زیان‌مند می‌سازد.

آنان ادعا می‌کنند که چندین روز در سالنگ‌‌های شمالی و جنوبی انتظار می‌کشند؛ اما اجازه عبور از این بزرگ‌راه برای شان داده نمی‌شود.

رانندگان می‌افزایند که این کار سبب شده است که بیش‌تر کالا‌های بازرگانی‌ که شامل میوه و سبزی می‌شوند، از بین برود.

عتیق الله، راننده موتر باربری، گفت: «هفتمین روز است که اینجا موتر‌های خود را متوقف کردیم بیش‌تر موتر‌ها کچالو، مالته و سبزی بار کرده، همه چیز خراب است و به تجاران نیز زیان رسیده است.»

سمیع الله، راننده دیگر، گفت: «از ده روز به اینسو موتر کینو‌ ایستاد است کل‌اش بوی کرده.»

عظیم الله، یکی دیگر از رانندگان، می‌گوید: «از این طرف موتر را اجازه نمی‌دهد اما از آن طرف میاید. زغال‌سنگ میاید اما سبزی متوقف است. باید غم سبزی خورده شود زغال‌سنگ خو خراب نمی‌شود.»

با این حال، مسوولان وزارت فواید عامه می‌گویند که پاک کاری بزرگ‌راه سالنگ ادامه دارد.

حمیدالله مصباح، سخنگوی وزارت فواید عامه، گفت:‌ «در حال حاضر موتر‌های مسافربری از هر دو طرف و موتر‌های باربری از شمال به جنوب رفت و آمد می‌کنند و کار پاک کاری برف از سوی ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها جریان دارد.»

رفت و آمد در بزرگ‌راه سالنگ همه ساله در فصل سرما دشوار می‌شود و بسته شدن این مسیر سبب افزایش بهای مواد اولیه در بازار‌های کشور نیز می‌شود.

منبع

Be the first to comment on "انتقاد رانندگان از بسته‌ بودن بزرگ‌راه سالنگ به روی موترهای باربری"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*