فرمانده سنتکام با عبور از تنگه هرمز به بحرین سفر کرد

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) اعلام کرد که مایکل اریک کوریلا، فرمانده این مرکز با عبور از تنگه هرمز به پایگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا در بحرین رفته است.

سنتگام با نشر اعلامیه‌ای گفته که کوریلا در روزهای ۱۵ تا ۱۷ اگست، توسط ناو جنگی «یواس‌اس توماس هادنر» از تنگه هرمز عبور کرده است.

بربنیاد اعلامیه، فرمانده سنتکام در سفرش به امارات متحده عربی، دیداری با سپهبد عیسی سیف محمد المزروعی، رییس ستاد نیروهای مسلح این کشور داشته و سپس با سفر به بحرین، به دیدار حمد بن عیسی الخلیفه، پادشاه، سپهبد عبدالله بن حسن النعیمی، وزیر دفاع و چند تن از افسران ارشد ستاد نیروهای دفاعی بحرین و همچنان به پایگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا در بحرین رفته است.

کوریلا در دیدار با پادشاه بحرین به بحث درباره اوضاع پیچیده امنیتی در خاورمیانه پرداختند و تقویت همکاری‌ها میان دو کشور را راه‌حل کلیدی برای غلبه بر چالش‌های موجود در این منطقه عنوان کرده‌اند.

فرمانده سنتکام درحالی از تنگه هرمز عبور کرده است که در روزهای اخیر تنش‌ها میان امریکا و ایران شدت یافته است.

در تازه ترین مورد، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» روز دوشنبه ۷ اگست، اعلام کرد که بیش از سه هزار نیرو نظامی این کشور با دو کشتی جنگی وارد دریای خاورمیانه شده‌اند که بخشی از واکنش این کشور پس از توقیف نفت‌کش توسط ایران است.

تقویت نیروی نظامی امریکا در منطقه خلیج فارس به هدف حمایت از امنیت تجارت جهانی نفت روی دریا و مقابله با توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران عنوان شده است.

این حوادث پس از آن رخ داد که اسراییل و ایالات متحده در پاییز گذشته ایران را به‌دلیل حمله پهپادی به نفت‌کشی که توسط یک شرکت اسراییلی در سواحل عمان اداره می‌شد، مقصر دانستند.

منبع

Be the first to comment on "فرمانده سنتکام با عبور از تنگه هرمز به بحرین سفر کرد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*