حمله مسلحانه به شاهچراغ؛ دادگستری فارس: ۱۰ خارجی بازداشت شده‌اند

یک روز پس از حمله مرگبار به مسجد شاهچراغ شیراز، کاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری استان فارس اعلام کرد ۱۰ مظنون در ارتباط با این حمله بازداشت شدند. او گفت تمامی بازداشت‌شدگان «اتباع خارجی» هستند.

کشته شدن «یک نفر» و زخمی شدن ۸ نفر دیگر در این حمله تایید شده است. مقام‌های ایران می‌گویند فرد کشته شده غلام عباسی «خادم» مسجد شاهچراغ است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

اما محمدهادی ایمانیه استاندار فارس «داعش را مسئول دانست». او به تلویزیون دولتی گفت که مهاجمان به دنبال «انتقام اعدام دو تروریست» بودند که به خاطر انجام حمله مشابه در سال گذشته محکوم شده بودند.

انتشار تصویر از مظنون حمله

رئیس‌کل دادگستری استان فارس در ارتباط هویت مهاجم دستگیر شده گفت «این فرد در تحقیقات اولیه خود را رحمت‌الله نوروزف معرفی کرده و تبعه تاجیکستان است».

منبع

مطالب پیشنهادی

رسانه‌‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که در حمله انتحاری بر یک کاروان نظامی در  شهر پیشاور آن کشور، دست‌کم هشت نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش “اکپرس تریبیون”، این انفجار  امروز (سه‌شنبه، ۲۷ سرطان) در منطقه‌ی «حیات‌آباد» پیشاور رخ داده است. این رسانه‌ به نقل از پولیس پاکستان نوشته است که این انفجار یک حمله “تروریستی” است و فرد عامل آن، کشته شده است. مقام‌های پولیس پاکستان گفته‌اند که زخمی‌ها برای درمان به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند و تحقیقات در مورد نوعیت این انفجار آغاز شده است. بر اساس گزارش اکپرس تریبیون، گروه تازه تأسیس “تحریک جهاد پاکستان” مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است. این انفجار در حالی رخ داده است که اخیرا ۱۲ سرباز ارتش پاکستان در حملات مسلحانه ایالت بلوچستان این کشور کشته شده‌اند. حملات علیه ارتش پاکستان پس از پایان آتش‌بس با تحریک طالبان آن کشور (تی‌تی‌پی) در ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی، افزایش یافته است.

Be the first to comment on "حمله مسلحانه به شاهچراغ؛ دادگستری فارس: ۱۰ خارجی بازداشت شده‌اند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*