استاد بزرگ شطرنج اتهام تقلب با اسباب بازی جنسی را رد کرد: «از مهره‌های مقعدی استفاده نکرده‌‌ام»

یک استاد بزرگ آمریکایی که بخشی از جنجال بزرگ دنیای شطرنج در سال گذشته بود، اتهام تقلب با استفاده از «اسباب‌بازی جنسی لرزاننده» را رد کرد.

در سپتامبر ۲۰۲۲ هانس نیمن در دور سوم مسابقات سینکفیلد کاپ روبروی مگنوس کارلسن، استاد بزرگ نروژی شطرنج جهان، در سن‌لویی میزوری نشست.

نیمن آن مسابقه را برد اما کارلسن او را متهم به تقلب کرد و موجب به وجود آمدن جنجالی بزرگ و البته یک جدال قانونی بین این دو نفر شد که به ثبت یک پرونده ۱۰۰ میلیون دلاری در ماه گذشته میلادی منجر شد.

دوشنبه (۲۵ سپتامبر) شب او در برنامه «بدون سانسور با پیرس مورگان»، به این خبرنگار، در مورد بازرسی‌های دقیقی که پس از اتهام مورد نظر با آن‌ها روبرو شده، صحبت کرد.

او گفت: «متهم شدن بعد از آن پیروزی خیلی ناامیدکننده بود. این چیزها اتفاق می‌افتد و من توانستم در این مدت چیزهای زیادی بیاموزم و واقعا درس‌های زیادی در مورد شطرنج و زندگی یاد گرفتم.»

Skip مطالب پیشنهادی and continue reading

مطالب پیشنهادی

End of مطالب پیشنهادی

نیمن که کماکان تاکید می‌کرد تقبل نکرده است، به مورگان گفت اتفاقات پارسال «اراده‌اش را تقویت کرده است.»

مورگان اما به پرسش در مورد ادعاهایی که طبق آن‌ها گفته می‌شد نیمن از طریق یک اسباب‌بازی جنسی کنترل از راه دور نشانه‌هایی دریافت می‌کرده، ادامه داد.

او پرسید: «به طور دقیق در مورد یک ادعای خاص، آیا تا به حال از مهره‌های مقعدی در بازی شطرنج استفاده کرده‌اید؟»

شطرنج‌باز ۲۰ ساله پاسخ داد: «خب، کنجکاوی شما یک مقدار نگران‌کننده است. شاید شما شخصا علاقه‌مند هستید، اما می‌توانم به شما بگویم که خیر. حتما و قاطعانه می‌گویم نه.»

مهره‌های مقعدی (anal beads)، نوعی اسباب‌بازی جنسی است که از اتصال چند مهره به یکدیگر یا تنها یک مهره ساخته شده و برای افزایش لذت جنسی به درون مقعد فرستاده می‌شود.

تصویر مگنوس کارلسن در سال ۲۰۱۸؛ شطرنج‌بازی که بالغ بر یک دهه در صدر رده‌بندی جهانی قرار دارد
توضیح تصویر، تصویر مگنوس کارلسن در سال ۲۰۱۸؛ شطرنج‌بازی که بالغ بر یک دهه در صدر رده‌بندی جهانی قرار دارد

نیمن همچنین از«Chess.com» هم شکایت کرده است. بزرگ‌ترین پلت‌فرم اینترنتی شطرنج پس از تحقیقاتی اعلام کرد که نیمن «احتمالا در بیش از ۱۰۰ بازی آنلاین تقلب کرده است.»

نیمن گفت که در دو مسابقه آنلاین «Chess.com» در سنین ۱۲ و ۱۶ سالگی تقلب کرده اما منکر تخلف در سینکفیلد کاپ یا هر مسابقه حضوری دیگری شد.

او همچنین در اکتبر ۲۰۲۲ علیه کارلسن، «Chess.com» و هیکارو ناکامورا، استاد بزرگ آمریکایی که نیمن او را به «تلاش برای تقویت ادعاهای غیرواقعی کارلسن مبنی بر تقلب» متهم کرده بود، شکایت دیگری را تنظیم کرد.

شکایتی که بعدا منتفی شد، هرچند که با بحث‌های خارج از دادگاه برای حل و فصل موضوع همراه شد.

ماه گذشته میلادی «Chess.com» گفت که کماکان روی گزارشش در مورد نیمن که شامل «ما هیچ مدرک تعیین‌کننده که ثابت کند او در بازی‌های حضوری تقلب کرده است، پیدا نکرده‌ایم» نیز می‌شود، ایستاده است.

کارلسن، ۳۲ ساله، گفت که او این گزارش از جمله بخشی که می‌گوید «هیچ مدرک تعیین‌کننده مبنی بر تخلف رقیبش وجود ندارد» را قبول دارد و درک می‌کند.

منبع

Be the first to comment on "استاد بزرگ شطرنج اتهام تقلب با اسباب بازی جنسی را رد کرد: «از مهره‌های مقعدی استفاده نکرده‌‌ام»"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*