شکایت پایتخت‌نشینان از افزایش پرچاوی‌های برق در کابل

0
3

شماری از پایتخت‌نشینان بار دیگر از افزایش پرچاوی‌های برق در کابل شکایت دارند.

آنان می‌گویند که کاروبار شان بیشتر وابسته به برق است و نیاز است تا شرکت برشنا در زمینه تأمین برق به‌گونه دوامدار توجه کند.

هدایت‌الله باشنده کابل گفت: «روزانه ما سه ساعت برق داشته باشیم، بسیار مشکل است به‌خاطر مردم و گرمی بسیار زیاد است. برق باید روزانه باشد.»

همایون باشنده کابل گفت: «اگر نمی‌توانند بیست و چهار ساعت برق بدهند، حداقل هشت ساعت یا ۱۲ ساعت برای ما برق بدهند چون مشکلات مردم زیاد است. ناوقت شب برق می‌آید یا هم به مدت کم.»پرچاوی‌های

هم‌زمان با این، اتاق صنایع و معادن می‌گوید که کارخانه‌ها در کشور، به‌ویژه در پارک صنعتی کابل، نیز با کمبود برق روبه‌رو شده که تأثیر منفی روی تولیدات داخلی دارد.

سخی احمد پیمان معاون اول اتاق صنایع و معادن گفت: «هر اندازه که پرچاوی زیاد باشد، برق ما کمتر می‌شود و به همان اندازه تولید ما به عقب می‌ماند. از مارکیت دور می‌مانیم و جای کالاهای تولیدی ما را به‌خاطر نبود برق، متأسفانه آهسته آهسته کالاهای وارداتی می‌گیرد.»

از سویی هم، شرکت برشنا می‌گوید که به علت افزایش گرما، پرچاوی برق روزانه تا ده ساعت رسیده؛ اما تلاش دارند تا پرچاوی‌ها را کاهش دهند.

حکمت‌الله میوندی سخن‌گوی شرکت برشنا در این باره گفت: «در ساحات مسکونی ما ده ساعت پرچاوی داریم، یعنی ۱۴ ساعت برق است و ده ساعت پرچاوی است و علت افزایش پرچاوی، گرمی هوا است. تقاضا نسبت به عرضه افزایش یافته است.»

چندی پیش نیز کار باقی‌مانده پروژه ۵۰۰ کیلو ولت سب‌استیشن ارغندی آغاز شد که با تکمیل کار این پروژه، تا دو سال آینده حدود یک‌هزار میگاوات برق از ترکمنستان وارد کشور خواهد شد.

منبع

Be the first to comment on "شکایت پایتخت‌نشینان از افزایش پرچاوی‌های برق در کابل"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*