طوفان هیلاری به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید

طوفان استوایی هیلاری روز یکشنبه (۲۰ آگست) با بارندگی شدید به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید. پیش‌بینی می‌شود این طوفان با باران‌های بی‌سابقه و تاریخی و سیل‌های «فاجعه‌بار» همراه باشد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون یک نفر در مکزیک بر اثر سیل ناشی از این طوفان جان خود را از دست داده است. تصاویر متعددی از سیل‌های خروشان در خیابان‌های این کشور در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

مسوولان کالیفرنیا روز گذشته با نزدیک شدن طوفان هیلاری در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کردند. این طوفان اواخر یکشنبه به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید.

وزش بادهای شدید و باران شدید بی‌وقفه روز یکشنبه در جنوب ایالت کالیفرنیا ادامه داشت و جاده‌های برخی از مناطق شاهد ترافیک سنگین بود زیرا مردم در تلاش بودند این مناطق را ترک کنند.

بسیاری از پروازها در میدان‌های سن‌دیگو و لس آنجلس و رویدادهای ورزشی در این منطقه لغو شده‌اند. مقامات دولتی و فدرال به ساکنان هشدار داده‌اند که در خانه بمانند و وسایل اضطراری را در دسترس خود داشته باشند.

به گزارش وبسایت «فلایت اور»، حدود ۲۵۰ پرواز برنامه‌ریزی شده برای یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سن‌دیگو لغو شده و ۳۸۲ پرواز دیگر در این فرودگاه برای روز دوشنبه نیز لغو شده است.

قدرت این طوفان استوایی در ۴۸ ساعت گذشته کاهش یافته است. اما زک تیلور، یک کارشناس اداره هواشناسی امریکا، تاکید کرد، طوفان هیلاری همچنان مرطوب‌ترین طوفان تاریخ جنوب غربی ایالات متحده خواهد بود.

زک تیلور اضافه کرد: «این یک طوفان خطرناک است. تنها میزان باران آن اهمیت ندارد، بلکه شدت آن نیز مهم است.»

این طوفان باران‌های فراوانی را برای مناطقی از ایالت کالیفرنیا به همراه خواهد داشت.

به گزارش رویترز، طوفان هیلاری قرار است بسیاری از مناطق جنوب غربی ایالات متحده را که به شرایط خشک عادت دارند، در نوردد. مناطقی مانند پالم اسپرینگز، کالیفرنیا، که معمولاً بارشی در حدود پنج اینچ باران در طول سال دارند، با طوفان هیلاری بین ۶ تا ۱۰ اینچ باران خواهند داشت. منطقه «دره مرگ» کالیفرنیا که میزان بارش سالانه آن در حدود ۲.۲ اینچ است، پیش‌بینی می‌شود بین سه تا ۴ اینچ بارش باران داشته باشد.

مرکز ملی توفان امریکا پیش‌بینی کرده بود که طوفان هیلاری با بادهایی به سرعت ۹۰ کیلومتر شامگاه یکشنبه به ایالت کالیفرنیا خواهد رسید.

طوفان هیلاری نخستین طوفانی خواهد بود که پس از ۸۴ سال کالیفرنیا را درخواهد نوردید. در سپتمبر سال ۱۹۳۹ طوفان استوایی «لونگ بیچ» ۱۰۰ کشته برجای گذاشت.

منبع

Be the first to comment on "طوفان هیلاری به جنوب غربی ایالت کالیفرنیا رسید"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*