بدترین تیم ملی تاریخ فوتبال جهان؛ ۱۹ سال بدون یک پیروزی!

تیم ملی فوتبال یکی از کشورهای کوچک اروپا به یک رکورد منفی بزرگ دست یافته و از سال ۲۰۰۴ در هیچ بازی خود پیروز نشده است.

تیم ملی فوتبال سان مارینو از تیم‌های ملی اروپایی است. این تیم ملی با قرار گرفتن در رتبه ۲۰۷ که آخرین رتبه در رده بندی فیفا به‌شمار می‌رود، به عنوان بدترین تیم ملی دنیا معرفی شد.

برای یافتن آخرین پیروزی تیم ملی سان مارینو در یک مسابقه فوتبال (چه رسمی و چه دوستانه) باید به سال ۲۰۰۴ بازگشت. سن مارینو در روز ۲۸ آپریل ۲۰۰۴ در دیداری دوستانه با یک گل بر لیختن اشتاین غلبه کرد تا به شکلی غیر قابل باور، آخرین پیروزی خود را در یک میدان فوتبال تجربه کند.

سان مارینو از سال ۲۰۰۴ و پس از پیروزی یک بر صفر در مقابل لیختن اشتاین، هرگز موفق به کسب پیروزی در هیچ دیداری نشده است و در صورت رخ دادن این مهم، یک اتفاق بزرگ در تاریخ این کشور رخ داده است.

فوتبالیست‌‌‌‌‌‌هایی که خیلی زود از دنیای فوتبال خداحافظی کردند

از زمان تشکیل تیم ملی فوتبال سان مارینو و حضور در رقابت‌های مختلف، این تیم در ۲۰۰ دیدار مختلف به میدان رفته که در ۱۹۱ مورد آن شکست خورده و در این تعداد بازی، ۸۱۹ بار دروازه شان را باز شده دیده‌اند در حالی که آنها فقط ۲۸ گل به ثمر رساندند.

 در طول این ۲۰۰ بازی، سن مارینو تنها ۹ مسابقه را نباخته که ۸ تساوی و ۱ برد حاصل این سال‌ها بوده است.

در بین این تعداد شکست، البته نتایج جالبی هم در کارنامه “لاسرنیسیما” ثبت شده است. سان مارینو در سال ۲۰۰۵ با نتایج ۵-۰ و ۸-۰ به ترتیب مغلوب اسپانیا و بلژیک شد، در سال ۲۰۰۶ و در مقدماتی یورو ۲۰۰۸، ۱۳-۰ مغلوب آلمان و ۷-۰ مغلوب جمهوری چک شد، در سال ۲۰۰۷ با ۷ گل به اسلواکی باخت، در سال ۲۰۰۹ با ۱۰ گل برابر لهستان مغلوب شد، در سال ۲۰۱۰ با نتیجه ۸-۰ به فنلاند و مجارستان باخت. سان مارینو در سال ۲۰۱۱ شکست ۱۱-۰ مقابل هلند را تجربه کرد و در سال ۲۰۱۳ دو شکست ۸-۰ و ۹-۰ مقابل اوکراین را چشید. این تیم در سال ۲۰۱۶ ده گل از کرواسی دریافت کرد و ۸ بار هم دروازه خود را در برابر آلمان باز شده دید. در سال ۲۰۱۷ هم شکست هایی با نتایج ۶-۰ مقابل جمهوری چک، ۷-۰ مقابل آلمان و ۸-۰ مقابل نروژ در کارنامه این تیم ثبت شد.

اولین بازی سان مارینو سال ۱۹۸۶ به دست آمد که ۱-۰ مغلوب کانادا شدند. در صورت برد این تیم در یک مسابقه غیررسمی یا رسمی کشور به طور عمومی به ۳ روز تعطیل دست می‌یابد.

منبع

Be the first to comment on "بدترین تیم ملی تاریخ فوتبال جهان؛ ۱۹ سال بدون یک پیروزی!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*