خودکشی و قتل در امریکا در جریان همه‌گیری کووید۱۹ افزایش یافت

قتل

نتایج یک تحقیق نشان داده است که در طول همه‌گیری کووید۱۹ میزان قتل نوجوانان در ایالات متحده به بالاترین حد خود در نزدیک به ۲۵ سال گذشته و میزان خودکشی در بین جوانان به بلندترین سطح خود در ۵۰ سال گذشته رسیده است.

مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۵ جون ( ۲۵ جوزا) با نشر گزارشی گفت که میزان قتل و خودکشی در بین جوانان ۱۰ تا ۲۴ ساله را از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۱ بررسی کرده است.

استیفن ولف، پژوهشگر در پوهنتون ویرجینیا که روند مرگ و میر را در ایالات متحده مطالعه می‌کند، گفت که این افزایش هشدار دهنده است و “منعکس کننده بحران سلامت روانی جوانان و نیاز به تغییر بعضی پالیسی‌ها است.”

کارشناسان افزایش افسردگی، دسترسی محدود به خدمات سلامت روانی و موجودیت اسلحه در بیشتر خانه‌ها را از دلایل احتمالی افزایش قتل و خودکشی نام می‌برند.

اسلحه در ۵۴ درصد موارد خودکشی‌ها و ۹۳ در صد موارد قتل در میان این گروه سنی در سال ۲۰۲۱ کار گرفته شده است.

اولف می‌گوید: “نوجوانی را تصور کنید که در اتاق خواب خود نشسته و احساس ناامیدی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که به طور ناگهانی خودکشی کنند. اگر آنها به اسلحه دسترسی داشته باشند، کار تمام شده است.”

پس از مرگ‌های تصادفی که شامل مرگ در اثر تصادمات وسایط نقلیه، افتادن، غرق شدن و مصرف بیش از حد مواد مخدر می‌شود، خودکشی و قتل دومین و سومین علت مرگ و میر برای جوانان ۱۰ تا ۲۴ ساله در ایالات متحده عنوان شده است.

برخی محققان که اطلاعات را بر اساس روش مرگ دسته بندی کرده اند، به این نتیجه رسیده اند که اسلحه در حال حاضر بزرگترین قاتل کودکان امریکایی است.

در گزارش آمده است که میزان قتل و خودکشی در نوجوانان بزرگتر بسیار بیشتر از افراد ۱۰ تا ۱۴ ساله باقی مانده است.

براساس این گزارش در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۹۰۰ خودکشی در میان جوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله و ۴۲۰۰ مورد در جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله ثبت شده است. افزون بر آن، حدود ۳۰۰۰ قتل در گروه جوانتر و نزدیک به ۳۹۰۰ مورد نزد نوجوانان بزرگتر گزارش شده است.

میزان مرگ‌ و میر ناشی از قتل بین جوانان ۱۵ تا ۱۹ ساله از ۸.۹ در هر صدهزار در سال ۲۰۱۹ به ۱۲.۳ در هر صدهزار در سال ۲۰۲۰ و به ۱۲.۸ در هر صدهزار در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است که بالاترین میزان پس از سال ۱۹۹۷ است.

میزان خودکشی در بین نوجوانان ۱۵ تا ۱۹ ساله کمتر از قتل بوده در حالیکه میزان خودکشی در نوجوانان کمتر و بزرگتر از این گروه سنی بیشتر بوده است.

براساس این گزارش، قتل‌ها در بین جوانان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار افزایش زیادی داشته در حالیکه در بین نوجوانان سفیدپوست افزایش قابل توجهی نداشته است.

میزان قتل و خودکشی در کودکان و نوجوانان قبل از همه گیری کووید۱۹ نیز در حال بلند رفتن بود، اما در آغاز همه‌گیری افزایش قابل توجهی یافت.

مدهوکر تریودی، روانشناس در پوهنتون تکزاس می‌گوید که تشخیص دلایل این افزایش ممکن دشوار باشد، اما این انزوا در طول قرنطین‌های کووید۱۹می‌تواند یک عامل باشد.

تریودی گفت: “تصور غلطی وجود دارد که اگر با نوجوانان در مورد افسردگی صحبت کنید، آنان افسرده خواهند شد. پالیسی نپرس – نگو برای افسردگی موثر نیست. هرچه زودتر بتوانیم کسانی را که به کمک نیاز دارند شناسایی کنیم، چانس بیشتری برای نجات زندگی آنان خواهیم داشت.”

منبع

Be the first to comment on "خودکشی و قتل در امریکا در جریان همه‌گیری کووید۱۹ افزایش یافت"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*