اشتراک ستاره‌های افغان در لیگ کرکت امریکا

لیگ کرکت “میجر لیگ” در ایالات متحده با اشتراک ستاره‌های مشهور کرکت به شمول راشد خان و قیس احمد، دو بازیکن افغان، هفتهٔ گذشته آغاز شده و تا هنوز ادامه دارد.

برگزارکنندگان این رویداد ورزشی گفته اند که هدف اصلی آنان از برگزاری این رقابت‌ها، ترویج کرکت در ایالات متحده است.

راشد خان، ستارهٔ درخشان کرکت افغانستان که در اکثریت لیگ‌های کرکت جهان اشتراک کرده است، به بخش افغانستان صدای امریکا گفت که برگزاری “میجر لیگ” در ترویج کرکت در ایالات متحده رول مهم خواهد داشت.

او در این لیگ برای تیم “مومبای اندينز نیویارک” بازی می‌کند و در مسابقهٔ روز یکشنبه در برابر تیم “واشنگتن فریدم” توانست که یک بازیکن را از میدان حذف کند.

شمار زیاد افغان‌ها در کنار دیگر علاقمندان راشد خان، برای تماشای بازی وی به میدان کرکت شهر موریس ویل ایالت کارولینای شمالی آمده بودند تا ستارهٔ مورد علاقهٔ شان را تشویق کنند.

سلطان شباب، یکی از هواداران راشد خان به صدای امریکا گفت که برای دیدن راشد خان و تشویق تیم او آمده است. شباب گفت: “راشد خان ستارهٔ جهانی افغانستان است. او با بازی در این لیگ، نام افغانستان را روشن می‌کند. این یک دستاورد بزرگ برای ما است.”

اکبر ارگونی، یکی دیگر از هوادران راشد خان، می گوید که خوشحال است صدها افغان برای حمایت از راشد خان به میدان آمده اند.

علاوه بر افغان‌ها، سایر علاقه‌مندان راشد خان به شمول هندی‌ها، پاکستانی‌ها و سریلانکایی‌ها برای دیدن این بازی آمده بودند. راشد خان درلیگ های تجارتی کرکت در هند، پاکستان و سریلانکا نیز بازی می کند.

شریا که هندی‌تبار و هوادار راشد خان است،‌ به صدای امریکا گفت: “من از ایالت نیوجرسی به اینجا آمده‌ام تا راشد خان و تیمش را تشویق کنم. من راشد خان را دوست دارم، زیرا وی یک بازیکن عالی است.”

اش، هوادار هندی راشد خان، که در کنار میدان منتظر گرفتن امضای این بازیکن افغان بود، به صدای امریکا گفت: “من برای راشد خان اینجا آمده ام. هندی‌ها این جوان را بسیار دوست دارند. ما راشد خان را بسیار دوست داریم. او یک بازیکن فوق العاده است.”

راشد خان در لیگ تجارتی هند (ای پی ال) برای تیم گجرات بازی می‌کند و در هند طرفداران زیادی دارد.

تعدادی از افغان با پرچم های ملی افغانستان به میدان کرکت آمده بودند و گفتند که این بازی ها خاطرات و یاد وطن را در اذهان شان تازه می کند.

این نخستین دور لیگ کرکت ایالات متحده است که در آن شش تیم با همدیگر رقابت می کنند. بازی نهایی این لیگ به تاریخ ۳۰ جولای در ایالت تگزاس برگزار می‌شود.

Be the first to comment on "اشتراک ستاره‌های افغان در لیگ کرکت امریکا"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*