پس از سخنان فرمانده مرزبانی ایران، ا.ا از مبارزه مشترک مواد مخدر اطمینان داد

3
1

آقای قانع با تاکید بر مبارزه مشترک کشورها در برابر مواد مخدر، گفته است که وزارت داخله برای ریشه‌کن ساختن مواد مخدر در افغانستان متعهد است.

عبدالمتین قانع سخن‌گوی وزارت داخله در واکنش به اظهارات فرمانده مرزبانی ایران گفته است که هیچ تهدید مواد مخدر از افغانستان متوجه کشورهای دیگر نیست.

آقای قانع با تاکید بر مبارزه مشترک کشورها در برابر مواد مخدر، هم‌چنان گفته است که وزارت داخله امارت اسلامی برای ریشه‌کن ساختن مواد مخدر در افغانستان متعهد است.

سخن‌گوی وزارت داخله افزوده است: «امارت اسلامی افغانستان در امر مبارزه با مواد مخدر متعهد است و خوشبختانه توانسته است که در زمان کم و با امکانات محدود دامنه مواد مخدر را از افغانستان برچیند. با اطمینان گفته می‌توانیم که در حال حاضر هیچ تهدیدی ناشی از پدیده مواد مخدر از جانب افغانستان به کشورهای همسایه و جهان وجود ندارد.»

پیش از این برخی رسانه‌های ایرانی گزارش داده بودند که سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ایران گفته است تا زمانی‌که افغانستان فقیر، بی‌ثبات و محروم باقی بماند، تهدید مواد مخدر از این کشور در برابر ایران ادامه خواهد داشت.

سردار احمدعلی گودرزی گفته است: «مبارزه با مواد مخدر نه تنها نیازمند هماهنگی و همکاری سه‌جانبه میان افغانستان، پاکستان و ایران است، بلکه به عزم بین‌المللی برای کمک به شیوه تولید، کشت و زرع در افغانستان نیز وابسته است.»

محمدمتین محمدخیل یکی از آگاهان مسایل نظامی درباره مواد مخدر گفت: «در هر نقطه افغانستان که کشت و کاروبار مواد مخدر صورت می‌گرفت، منع شده است و در مبارزه با مواد مخدر باید کشورهای منطقه نیز همکاری کنند.»

عزیز ستانکزی آگاه دیگر مسایل می‌گوید: «پیش از این‌که نیروها برای محو مواد مخدر به یک منطقه می‌رود، باید در آن‌جا به مردم آگاهی عامه صورت گیرد تا از زیان‌های مواد مخدر آگاه شوند.»

پیش از این معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله آمار داده بود که پس از روی‌کار آمدن دوباره امارت اسلامی، ۱۲۵۰ کارخانه بزرگ و کوچک پروسس مواد مخدر در کشور تخریب شده‌اند.

منبع

Be the first to comment on "پس از سخنان فرمانده مرزبانی ایران، ا.ا از مبارزه مشترک مواد مخدر اطمینان داد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*