افزایش عواید شاروالی در مزار شریف

مسوولان شهرداری مزارشریف در نشستی به هدف ارایه گزارش حسابدهی این اداره، از افزایش ۹ درصدی عواید شان، در سال ۱۴۰۱خورشیدی، خبر می‌دهد.  

شهردار مزارشریف می‌گوید که آنان توانستند تا در جریان یک سال گذشته ۵۵۵ میلیون افغانی عواید گردآوری کنند.

نقیب‌الله طارق، شهردار مزارشریف گفت: «به حساب پول جمع کردن ما که در ۱۴۰۱ بوده، ۵۱۲ میلیون هدف به ما داده شده بود از مرکز، ما جمع کردیم تقریباً ۵۵۵ میلیون که الحمدالله به شهر ما مصرف شده است.»

نورالهادی ابو ادریس، معاون والی بلخ گفت: «این بیت المال که جمع می‌شود پس در شهر ما مصرف می‌شود و شهر ما و شما آبادی می‌شود. با آبادی شهر ما باید همه‌ی ما سهم داشته باشیم، کوشش کنیم و با یکدیگر هماهنگی داشته باشیم.» 

این درحالی‌ست که شهردار مزارشریف از تطبیق بیش از بیست پروژه انکشافی در جریان سال گذشته نیز سخن می‌گوید، اما شماری از وکلای گذر شهر مزارشریف از شهرداری این ولایت خواهان تطبیق پروژه‌های بیشتر انکشافی استند. 

نقیب‌الله کریمی، وکیل گذر ناحیه ۱۱ شهر مزارشریف، گفت: «مکتب ضرورت است، کلینیک ضرورت است و سرک ضرورت است. به این گپ‌ها ساحه گذر ما گپی نرسیده تا هنوز، این را بخیر شاروال صاحب وعده کردند.»

امان‌الله شمس، وکیل گذر ناحیه چهارم شهر مزارشریف، گفت: «اگر خود ما کمک نکنیم و خود ما دلسوزانه با امارت هم دست نباشیم، باز هم باعث پسمانی و پریشانی ما می‌شود.»

غلام سخی، باشنده شهر مزارشریف گفت: «خوب است که پروژه‌ها تطبیق شود و زمینه کار برابر شود.»

مسوولان شهرداری مزار شریف، بهره برداری چهار راه‌ها در مرکز شهر، غرس نهال، فعال سازی اشاره‌های ترافیکی، جغل اندازی، کانکریت و قیرریزی برخی از جاده‌ها را از اساسی ترین فعالیت‌های این اداره، در یک سال گذشته عنوان کرده و از عملی سازی ۲۵ پروژه انکشافی دیگر در بخش‌های مختلف این شهر، در سال روان خورشیدی خبر می‌دهد.

منبع

Be the first to comment on "افزایش عواید شاروالی در مزار شریف"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*