نیروهای امنیتی پاکستان منظور پشتین را بازداشت کردند 

منظور پشتین

جنبش تحفظ پشتون‌ها در پاکستان گفته است که نیروهای امنیتی این کشور، منظور پشتین، رهبر این جنبش را امروز چهارم دسمبر (۱۳ قوس) بازداشت کردند.

این جنبش گفته است که نیروهای پولیس و شبه‌نظامی نخست بر کاروان وسایط پشتین در مسیر تربت-چمن گلوله باری کرده و سپس او را بازداشت کردند.

در صفحهٔ اجتماعی ایکس منظور پشتین از حامیان این جنبش خواسته شده است تا آرامش را حفظ کرده و در انتظار تصمیم کمیته مرکزی این جنبش باشند.

جیو نیوز گزارش داده است که پولیس پس از آن منظور پشتین را بازداشت کرد که به گفتهٔ مقامات، محافظین وی با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

این مقام پولیس گفته است که نیروهای پولیس و شبه نظامی مصروف تلاشی بودند که افراد مسلح همراه پشتین نخواستند موترشان را توقف دهند و بر نیروهای امنیتی شلیک کردند.

این مقام پولیس که در گزارش جیو نیوز معاون کمیشنر معرفی شده و از وی نام گرفته نشده، گفته است که نیروهای امنیتی دست به گلوله باری متقابل زدند و افراد مسلح توانستند از ساحه فرار کنند.

پیش از این، جان اچکزی، وزیر اطلاعات ایالت بلوچستان منظور پشتین را متهم کرده و گفت که وی امروز یک بار دیگر از نشست اعتراضی چمن برای شایعات ضد دولت استفاده کرد. اما او افزود که در مورد گلوله باری بر کاروان وسایط پشتین آگاهی ندارد.

این مقام پاکستانی افزود که رهبر جنبش تحفظ پشتون‌ها بدون اجازهٔ حکومت گردهمایی را راه اندازی کرده بود.

فدا محمد قبایل، عضو جنبش تحفظ پشتون‌ها به رادیو دیوهٔ صدای امریکا گفت که در جریان این گلوله باری به منظور پشتین آسیب نرسیده است.

گردهمایی اعتراضی چمن

حکومت پاکستان دستور صادر کرده است که از اول نومبر به بعد رفت و آمد به افغانستان از راه چمن بدون داشتن پاسپورت و ویزه مجاز نیست.

در مخالفت با این تصمیم، از ۴۵ روز به اینسو نشست اعتراضی در چمن جریان داشته و معترضان از حکومت پاکستان می‌خواهند که این تصمیم را لغو کند.

ملک عبدالولی کاکر، والی بلوچستان به تاریخ ۲۹ نومبر در جریان ملاقات با اعتراض کنندگان گفت که خواست‌های آنان را شنیده و در این مورد با حکومت مرکزی صحبت می‌کند.

اما روز بعدی آن، وزیر اطلاعات این ایالت گفت که این نشست اعتراضی به سکوی مخالف حکومت پاکستان مبدل شده است.

منبع

Be the first to comment on "نیروهای امنیتی پاکستان منظور پشتین را بازداشت کردند "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*