مهاجمان مسلح بر یک مرکز نظامی در شهر ژوب در ایالت بلوچستان حمله کردند

منابع امنیتی محلی می‌گویند که گروهی از مهاجمان مسلح روز چهارشنبه ۱۲ جولای (۲۱ سرطان) بر مرکز نیروهای شبه‌نظامی پاکستان در شهر ژوب در ایالت بلوچستان حمله کردند که تلفاتی برجای گذاشت.

منابع امنیتی محلی بر اساس گزارش‌های ابتدایی به خبرنگاران گفته‌اند که در این درگیری پنج نیروی امنیتی کشته و نه تن دیگر از جمله پنج غیرنظامی زخمی شدند.

همچنان در این درگیری سه مهاجم نیز کشته شدند. اردوی پاکستان هنوز در مورد این حادثه اظهار نظری نکرده است.

منابع امنیتی محلی گفته اند که حمله به این مرکز پایان یافته است، اما این گزارش به طور مستقل تایید نشده است.

حافظ طارق، معاون کمیشنر ژوب حمله به مرکز نیروهای شبه‌نظامی را به صدای امریکا تایید کرد. او گفت که در داخل این مرکز، اردوی پاکستان و سایر نهادهای نظامی در این عملیات مشارکت دارند و پولیس و سایر نیروهای نظامی برای کمک به عملیات در شهر ژوب در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

حافظ طارق گفت که در این عملیات از هلیکوپترهای نظامی نیز استفاده می‌شود.

یک مقام دیگر که نخواست نامش فاش شود، به صدای امریکا گفت: “این یک حمله مسلحانه بزرگ بر مرکز نظامی است که عملیات علیه آن در جریان است، شش سرباز زخمی شده اند و گزارش‌ها از کشته شدن چند نفر نیز وجود دارد، دو نفر مهاجمان نیز کشته شده اند”.

در این حال، مسوولان شفاخانه ملکی ژوب تایید کرده اند که پنج زخمی به شمول یک زن و دو کودک به شفاخانه منتقل شدند.

مسوولان شفاخانه، وضعیت زن مجروح را بحرانی توصیف کرده و گفته اند که او را برای مداوای بیشتر به شهرستان کویته فرستاده اند.

هنوز مسوولیت این حمله را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

برخی از اهالی شهر ژوب گفته اند که این درگیری حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد آغاز شد و تا ساعت ۵:۰۰ صبح ادامه یافت. به گفتۀ باشندگان محل، پس از توقف کوتاه دوباره میان دوجانب تبادل آتش آغاز شد.

طی ماه‌های اخیر امنیت در این منطقۀ ایالت بلوچستان پاکستان رو به وخامت نهاده است. پیش از حمله به این مرکز نظامی در ژوب، به تاریخ سوم جولای یک ایست بازرسی پولیس در منطقه کوهستانی شیرانی این شهر هدف حمله قرار گرفت که در آن سه پولیس و یک سرباز نیروی مرزی پاکستان موسوم به “ایف‌سی” کشته شد.

همچنان ادعا شد که در آن حمله یک مهاجم کشته شده است. گروه تحریک طالبان پاکستان مسوولیت حمله در منطقه کوهستانی شیرانی را بر عهده گرفت.

پیشتر از آن به تاریخ ۱۹ می سال روان کاروان سراج‌الحق، رهبر جماعت اسلامی در منطقه شیرانی ژوب آماج یک حملۀ انتحاری قرار گرفت که در آن پنج نفر زخمی شدند، اما رهبر این حزب آسیبی وارد نشد.

منبع

Be the first to comment on "مهاجمان مسلح بر یک مرکز نظامی در شهر ژوب در ایالت بلوچستان حمله کردند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*