موتر حامل شهروندان خارجی در شهر کراچی هدف حمله انتحاری قرار گرفت

3
3

مقامات پولیس در شهر کراچی پاکستان می‌گویند که یک موتر حامل شهروندان خارجی هدف حمله انتحاری قرار گرفت که در نتیجه پنج نفر کشته و زخمی شدند.

به نقل بخش دیوۀ صدای امریکا، طارق مستوی، رییس پولیس ساحه ملیر شهر کراچی صبح جمعه ۱۹ اپریل (۳۰ حمل) گفت که این حمله امروز در کالونی مانسهره در ساحه لاندهی زمانی رخ داد که موتر حامل شهروندان خارجی‌ به سوی بندر قاسم در حرکت بود.

به گفتۀ این مقام پولیس پاکستان، مهاجم انتحاری سوار بر موترسایکل، خودش را در کنار موتر حامل این شهروندان خارجی منفجر کرده است که در نتیجه دو تن کشته شدند و سه تن دیگر زخم برداشتند.

مستوی گفته است که مجروحان شامل دو محافظ امنیتی شهروندان خارجی و یک عابر استند که برای مداوا به شفاخانه جناح کراچی منتقل شده اند.

همچنان این مقام پولیس گفته که پس از انفجار مهاجمان تیراندازی هم کردند که در گلوله‌باری متقابل پولیس دو مهاجم کشته شدند.

هرچند مستوی در مورد هویت قربانیان این حمله وضاحت نداده، اما برخی مقامات پیشین پاکستان گفته اند که شهروندان جاپانی هدف این حمله قرار گرفته اند.

جان اچکزی، وزیر پیشین اطلاعات در ایالت بلوچستان در ایکس نگاشته است که پنج شهروند جاپانی در این موتر سوار بودند.

اما پولیس گفته است که به شهروندان خارجی هیچ آسیبی نرسیده و آنان را به مکان مصوون منتقل کرده اند.

هنوز مسوولیت این حمله را کسی به عهده نگرفته است.

طی دو ماه گذشته این دومین بار است که شهروندان خارجی در پاکستان هدف حمله انتحاری قرار می‌گیرند. پیش از به تاریخ ۲۶ مارچ کاروان انجنیران چینی در ساحه بشام ایالت خیبر پشتونخوا هدف قرار گرفت که در نتیجه پنج انجنیر چینایی و یک راننده محلی کشته شدند.

مسوولیت آن حمله را نیز هیچ فرد یا گروهی به عهده نگرفته بود

منبع

Be the first to comment on "موتر حامل شهروندان خارجی در شهر کراچی هدف حمله انتحاری قرار گرفت"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*