چند روش کاربردی برای نگهداری طولانی‌مدت میوه‌های نوروزی

اگر می‌خواهید میوه‌های عید نوروز را چند روز زودتر تهیه کنید، باید برای نگهداری از آنها برخی نکات را رعایت کنید تا در طول عید میوه‌ها فاسد نشوند.

برای مثال برای نگهداری از انواع توت‌ها بهتر است آنها را با سرکه شست‌وشو دهید و بعد از خشک کردن، در یخچال بگذارید.

اگر می‌خواهید سیب بخرید، حتما سیب‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید تا مدت زمان طولانی‌تری سالم بمانند. همچنین هنگام خرید دقت کنید که زیاد رسیده نباشد. سیب‌ها باید کمی سفت‌تر باشد و روی آن هیچ لکه‌ای دیده نشود. پس از خرید آنها را در جای خنک و تاریک مثل کشوهای خشک یخچال و در پلاستیک‌های جداگانه نگه دارید تا ترد و سفت باقی بمانند.

همچنین حواستان باشد سیب را در کنار پرتقال نگه ندارید. میوه‌ها گازی به نام اتیلن تولید می‌کنند که نقش مهمی در رسیدن آنها دارد. از آنجا که این گاز می‌تواند موجب پوسیدگی دیگر میوه‌ها شود، بهتر است سیب و پرتقال را جدا نگهداری کنید.

برای نگهداری از پرتقال و دیگر مرکبات، آن را در کیسه‌ای توری قرار دهید تا هوا جریان داشته باشد. کیسه‌های پلاستیکی سبب پوسیدگی پرتقال می‌شوند.

کیوی را نیز حتما در یخچال بگذارید. کیوی‌هایی که رسیده باشند، برای هفته‌ها در یخچال سالم باقی می‌ماند؛ اما اگر می‌خواهید کیوی‌ها را برای مدت بسیار طولانی‌تر نگهداری کنید، باید آن‌ها را در فریزر بگذارید.

منبع

Be the first to comment on "چند روش کاربردی برای نگهداری طولانی‌مدت میوه‌های نوروزی"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*