هدایت تیم ملی فتبال افغانستان به عبدالله المطیری داده شد

عبدالله المطیری با امضای قرارداد دوساله به‌گونه‌ی رسمی به حیث سرمربی تیم ملی فتبال افغانستان گماشته شد.

مسوولان فدراسیون فتبال کشور در یک نشست خبری گفته‌اند که آقای المطیری از تجربه و مدرک خوب فتبالی برخوردار است و پس از بررسی‌های زیاد اقدام به خدمت‌گیری این مربی کویتی کرده‌اند.

محمدیوسف کارگر، رییس فدراسیون فتبال افغانستان، گفت: «تمام مراحل کاری قرارداد این مربی طی مراحل شد که خوشبختانه آقای عبدالله المطیری این توافق را کردند تا بیایند خدمت به فتبال افغانستان کنند. همچنان امیدوار هستیم که بتواند بازیکنانی که در کابل و بیرون از کشور استند، عضویت تیم ملی را دارند، شناسایی کند و در کمپ‌های تمرینی نظر به معیارهای که وجود دارد، به تیم ملی انتخاب کند.»

عبدالله المطیری سرمربی تیم ملی فتبال می‌گوید که تا برگزاری مسابقات مرکز آسیا که قرار است در ماه جون سال روان میلادی در قرقیزستان برگزار شود، سه کمپ تمرینی و استعدادیابی در میان بازیکنان برگزار خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی فتبال گفت: «رویایی همه‌ی ما در فدراسیون فتبال حضور در مسابقات نهایی جام آسیایی است که در سال ۲۰۲۷ میلادی برگزار می‌شود. تیم فتبال افغانستان مستحق است تا در بازی نهایی جام آسیایی اشتراک داشته باشد.»

برخی مربیان و بازیکنان فتبال، گزینش عبدالله المطیری را گام مثبت در راستای پیش‌رفت فتبال کشور می‌دانند. آنان خواهان دادن شانس به بازیکنان داخلی نیز استند.

یوسف مهندس‌زاده، مربی فتبال، در این باره گفت: «کسانی‌که در اروپا هم استند، بتوانند با تیم کابل یکجا شوند. نظر شخصی من همین است که بازیکنان بیرونی با داخلی یکجا شود، تیم خوب می‌شود.»

نعمان ولی‌زاده، عضو تیم ملی فتبال، گفت: «امیدوار هستم حمایت‌های فدراسیون فتبال ادامه پیدا کند و طفلی که در جاغوری بازی می‌کند دیگر کسی برایش نگوید که حیف آینده تو، برای تو شانس داده نمی‌شود.»

تیم ملی فتبال پیش از شرکت در رقابت‌های مرکز آسیا در سال روان میلادی، سه کمپ تمرینی و استعدادیابی را در کابل و بیرون از افغانستان، برگزار خواهد کرد.

منبع

Be the first to comment on "هدایت تیم ملی فتبال افغانستان به عبدالله المطیری داده شد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*