به خطرات ناشی از هوش مصنوعی برای امنیت و اقتصاد امریکا رسیدگی می‌شود

رییس جمهور ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۲۰ جون (۳۰ جوزا) گفت به آنعده خطرات امنیت ملی و اقتصاد امریکا رسیدگی خواهد کرد که منشای آن هوش مصنوعی است و تاکید که در این راستا از مختصصان این بخش مشوره می‌گیرد.

بایدن در مراسمی که در شهر سانفرانسیسکوی ایالت کلیفورنیا برگزار شد، گفت: “ادارهٔ من تعهد دارد تا تا از حقوق و مصوونیت امریکایی‌ها و حریم خصوصی آنان محافظت کند.” بایدن همچنین تاکید کرد که حکومت‌اش به مشکل اطلاعات نادرست و جانبدار رسیدگی می‌کند و قبل از اینکه سیستم‌های هوش مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرند، از مصوونیت آن اطمینان حاصل خواهد شد.

بایدن با گروهی از رهبران و حامیان جامعه مدنی که پیش از این از نفوذ شرکت‌های بزرگ تکنالوژی انتقاد کرده بودند، ملاقات کرد و در مورد هوش مصنوعی با آنان صحبت کرد.

در این دیدار، رییس جمهور بایدن در کنار سایر رهبران جامعهٔ مدنی با تریستان هریس، رییس اجرایی مرکز تکنالوژی انسانی، جوی بولاموینی، بنیانگذار لیگ عدالت الگوریتمی و راب رایش، استاد در پوهنتون استنفورد ملاقات کرد. رییس جمهور امریکا گفت:‌ “می‌خواستم به طور مستقیم از متخصصان بشنوم.”

چندین حکومت در حال بررسی کاهش خطرات ناشی از تکنالوژی در حال ظهور هوش مصنو استند. این بررسی‌ها پس از آن آغاز شد که اپلیکیشن هوش مصنوعی موسوم به “چت جی پی تی” به بازار عرضه شد. عرضهٔ “چت جی پی تی” نه تنها موجب جلب توجه مشتریان شد، بلکه سرمایه‌گذاری در بخش هوش مصنوعی نیز رونق گرفت.

قانونگذاران کشورهای مختلف جهان در حال تدوین قوانینی برای استفاده از مصنوعی مولد استند، تکنالوژی که می تواند متن و تصویر ایجاد کند. تاثیر این تکنالوژی نسبتاََ جدید با انترنت مقایسه شده است.

رییس جمهور بایدن اخیرا با سایر رهبران جهان از جمله ریشی سوناک، صدراعظم بریتانیا، در مورد هوش مصنوعیصحبت کرد. حکومت بریتانیا قرار است در سال روان میلادی نخستین نشست جهانی را در مورد مصوونیت هوش مصنوعی برگزار کند.

انتظار می‌رود که رییس جمهور بایدن با نرندا مودی، صدراعظم هند که در یک سفر رسمی دولتی وارد ایالات متحده شده است، در مورد هوش مصنوعی صحبت کند.

قانونگذاران اتحادیهٔ اروپا هفتهٔ گذشته توافق کردند تا پیش‌نویس قانون هوش را تغییر بدهند،‌پیش‌نویسی که از سوی کمیسیون اروپایی برای تعیین معیار‌های تکنالوژی هوش مصنوعی پیشنهاد شده است.

از تکنالوژی مصنوعی در ساحات مختلف از کار اتومات در فابریکه‌ها گرفته تا موتر‌های که بدون راننده و مداخلهٔ انسان کار می‌کند و حتا ربات‌های انسان نما کار گرفته می‌شود.

منبع

Be the first to comment on "به خطرات ناشی از هوش مصنوعی برای امنیت و اقتصاد امریکا رسیدگی می‌شود"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*