واشنگتن: القاعده نمی‌تواند از خاک افغانستان در برابر امریکا تهدید باشد

معاون دست‌یار وزیر امور خارجه امریکا برای آسیای جنوبی و مرکزی، به این باور است که القاعده نمی‌تواند از خاک افغانستان در برابر ایالات متحده امریکا، تهدید باشد.
الیزابت هورست در سخنانی در مجلس نمایندگان این کشور در پاسخ به این که آیا القاعده در برابر امریکا یک تهدید است یا خیر، گفت: «من در این مورد گفته می‌توانم که ما دیگر به این باور نیستیم که افغانستان مرکزی است که القاعده بتواند تهدیدی برای امریکا باشد.»
پیش از این، جوبایدن رییس جمهور امریکا گفته بود که پیش‌بینی‌های او درباره عدم حضور القاعده در افغانستان با همکاری حکومت سرپرست درست بوده است.
از سویی هم، برخی از آگاهان مسایل نظامی به این باور هستند که حکومت سرپرست افغانستان باید با جامعه جهانی به ویژه ایالات متحده امریکا در فضای اعتمادسازی وارد شوند.
اسدالله ندیم، آگاه مسایل نظامی در این باره چنین گفت: «در این راستا اعتمادسازی بسیار مهم است باید حکومت سرپرست با جهان از جمله ایالات متحده امریکا در فضای اعتماد سازی وارد شوند.»
واحد فقیری، آگاه روابط بین‌الملل، گفت: «در داخل کشور باید در قسمت پیکار با تروریزم گام‌های موثر برداشته شود اقدام‌های عملی و محسوس گرفته شود.»
این درحالی‌ست که هفته گذشته مایکل مک کال رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا، سخنان پسین جوبایدن رییس جمهور این کشور، درباره عدم حضور القاعده در افغانستان، و کمک گرفتن واشنگتن از حکومت سرپرست را بی‌بنیاد خواند.

پیش از این، جوبایدن رییس جمهور امریکا گفته بود که پیش‌بینی‌های او درباره عدم حضور القاعده در افغانستان با

همکاری حکومت سرپرست درست بوده است.
از سویی هم، برخی از آگاهان مسایل نظامی به این باور هستند که حکومت سرپرست افغانستان باید با جامعه جهانی به ویژه ایالات متحده امریکا در فضای اعتمادسازی وارد شوند.

منبع

Be the first to comment on "واشنگتن: القاعده نمی‌تواند از خاک افغانستان در برابر امریکا تهدید باشد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*