وزارت زراعت از تلاش‌ها برای ایجاد مجتمع‌های زراعتی خبر داد

وزارت زراعت

مقام‌های وزارت زراعت و مالداری می‌گویند که برای توسعه سیستم زراعتی در چهار زون کشور مجتمع‌های زراعتی با معیارهای بین‌المللی ساخته خواهد شد.

به گفته مسوولان این وزارت، با ساخت این مجتمع‌ها بخش زراعتی کشور از شکل سنتی آن به طرف میکانیزه‌شدن خواهد رفت وعلاوه بر آن، میلیاردها افغانی در این بخش سرمایه‌گذاری خواهد شد.

آنان افزوده‌اند که آماده‌گی‌های ابتدایی برای ساخت این مجتمع‌ها در ولایت‌های بلخ، هرات، ننگرهار و کندهار گرفته شده است.

در همین حال، مسوولان اتاق زراعت و مالداری گفته‌اند که ساخت مجتمع‌های جدید در بخش زراعت و همچنان گسترش سرمایه‌گذاری در این عرصه می‌تواند تغییرات عمیقی را در بخش زراعت ایجاد کند.

میرویس حاجی‌زاده، معاون اتاق زراعت ومالداری بیان کرده است: «خوشبختانه برای سکتور خصوصی چهار زون را واگذار می‌کنند که کمپلکس‌های زراعتی ایجاد شود. در این کمپلکس‌ها هم پروسس، هم بسته‌بندی، هم سردخانه‌های معیاری وجود می‌داشته باشد.»

آقای حاجی‌زاده افزود: «در افغانستان باید سهولت بیش‌تر برای دهاقین ایجاد شود تا در کشور دهقان از فرصت‌های خوب استفاده کرده بتواند که تولید ما رشد کند؛ تجار بتوانند از همان‌جا پروسس و بسته‌بندی کنند؛ صادرات به کشورهای دوردست و نزدیک داشته باشیم؛ این یک اقدام خوب است.»

گفتنی است که وزارت زراعت تصریح کرده‌ که تلاش‌های خود را برای تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به‌منظور سرمایه‌گذاری در بخش زراعت و مالداری نیز افزایش داده‌ است.

منبع

Be the first to comment on "وزارت زراعت از تلاش‌ها برای ایجاد مجتمع‌های زراعتی خبر داد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*