حملۀ هوایی یا انفجار در ولایت خوست؟ طالبان از کشته شدن سه نفر خبر دادند

مقامات طالبان از وقوع انفجار در ولایت خوست خبر داده و گفته اند که در آن حد اقل سه نفر کشته شده اند.

خالد زدران، سخنگوی قوماندانی امنیۀ کابل امروز ۱۴ اگست (۲۳ اسد) در یک تویت به نقل از قوماندانی امنیۀ ولایت خوست نگاشته است که در این انفجار که در داخل یک هوتل صورت گرفت، هفت نفر زخمی شدند.

زدران همچنان گفته است که مهاجرین وزیرستانی و باشندگان محلی در میان کشته و زخمی شدگان اند. اما وی در مورد این که در این رویداد چه تعدادی از باشندگان محلی یا مهاجرین وزیرستانی آسیب دیده اند، معلومات ارایه نکرده است.

او گفته است که زخمی شدگان به شفاخانۀ محلی انتقال داده شده اند.

تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است، اما طالبان گفته اند که تحقیقات را در پیوند با این رویداد آغاز کرده اند.

در این حال شماری از رسانه‌های پاکستان گزارش داده اند که بر یک هوتلی که تندروان گروه حافظ گل بهادر استفاده می‌کردند، حمله هوایی صورت گرفته است.

خبرگزاری آج نیوز پاکستان به نقل از منبعی در اسلام آباد که نامی از آن گرفته نشده گزارش داده که چندین تن از قوماندان شاخۀ تحریک طالبان پاکستان درجریان این حمله که توسط یک طیارۀ بی سرنشین صورت گرفت، کشته شده اند.

گل بهادر معاون بیت الله محسود، رهبر پیشین تحریک طالبان در وزیرستان جنوبی بود، اما سپس گروه خود را تشکیل داد. گل بهادر از قوم اتمانزی است.

این در حالی است که شماری از باشندگان وزیرستان، به ویژه قوم اتمانزی روز گذشته در جریان یک جرگۀ قومی تصمیم گرفتند که ۱۴ اگست، روز آزادی پاکستان، را منحیث روز سیاه تجلیل خواهند کرد.

یکی از بزرگان قومی به صدای امریکا گفت که پس از عملیات نظامی “ضرب عضب” این منطقه با بدترین ناامنی مواجه شده است. او گفت که پس از آن عملیات نظامی بیش از ۶۰۰ نفر در این منطقه کشته شده اند که در آن بزرگان قومی، علمای دینی و فعالان سیاسی و مدنی شامل اند.

اما اسلام آباد این رقم را تایید نکرده است.

حکومت پاکستان ادعا می‌کند که تحریک طالبان پاکستانی از داخل افغانستان وارد پاکستان شده و دست به راه اندازی حملات می‌زنند.

حکومت طالبان گفته است که قصد دارد هزاران مهاجر پاکستانی را که در ولایات مرزی افغانستان ساکن اند، به مناطق دیگر افغانستان منتقل کند، زیرا گمان می‌رود افزایش حوادث تروریستی در پاکستان با این پناهجویان ربط داشته باشد.

منبع

Be the first to comment on "حملۀ هوایی یا انفجار در ولایت خوست؟ طالبان از کشته شدن سه نفر خبر دادند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*