بازداشت ۱۸ پناه‌جوی افغان در ترکیه

بربنیاد گزارش‌ها، نیروهای امنیتی ترکیه ۱۸ پناه‌جوی افغان را در ولایت چناق‌قلعه این کشور بازداشت کرد‌ه‌اند.

خبرگزاری آناتولی روز سه‌شنبه، ۲۱ سنبله، گزارش داده است که ای افراد در عملیات تیم‌های فرماندهی ژاندارمری ترکیه در منطقه آیواجیک ولایت چناق‌قلعه بازداشت شده‌اند.

طبق گزارش، افراد بازداشت شده شامل پنج زن، شش مرد و هفت کودک می‌باشد و همچنان یک تن دیگر نیز به اتهام قاچاق انسان بازداشت شده است.

این در حالی است که روز گذشته نیز نیروهای امنیتی ترکیه ۱۲۲ پناه‌جو به‌شمول شهروندان افغانستان را در ولایت ادیرنه این کشور حین تلاش برای تردد غیرقانونی بازداشت کردند.

روند بازداشت و اخراج پناه‌جوی افغان از ایران و ترکیه بار دیگر شدت پیدا کرده است.

کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان گفته است که در نیمه اول سال روان میلادی، ۳۱۰ هزار تن افرادی که مدرک رسمی اقامت در ایران را نداشتند، از آن کشور اخراج شده‌اند.

منبع

بربنیاد گزارش‌ها، نیروهای امنیتی ترکیه ۱۲۲ پناه‌جوی غیرقانونی به‌شمول شهروندان افغانستان را حین تلاش برای تردد غیرقانونی بازداشت کرده‌اند.

خبرگزاری آناتولی روز سه‌شنبه، ۲۱ سنبله، گزارش داده است که این پناه‌جویان طی عملیاتی در ولایت ادیرنه از مرزهای ترکیه شناسایی و بازداشت شده‌اند.

طبق گزارش، این افراد شهروندان کشورهای افغانستان، سوریه، عراق و پاکستان بوده و پس از طی مراحل قانونی به اداره مهاجرت ولایت ادیرنه منتقل شده‌اند.

با این حال تعداد دقیق شهروندان افغانستان مشخص نشده است.

در این گزارش به نقل از این افراد آمده است که آنان مورد ضرب‌وشتم نیروهای امنیتی یونان قرار گرفته و رانده شده‌اند.

گفتنی است که ادیرنه یکی از ولایت‌های مرزی ترکیه است.

بیکاری، فقر و مشکلات امنیتی از دلایل عمده این مهاجرت‌ها عنوان شده است.

Be the first to comment on "بازداشت ۱۸ پناه‌جوی افغان در ترکیه"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*