اجساد ۸۰۰ پناه‌جوی اهل افغانستان در یک سال اخیر به کشور منتقل شده‌اند

وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان می‌گوید که در یک سال اخیر اجساد ۸۰۰ پناه‌جوی اهل افغانستان که در حوادث مختلف جان باخته‌، به داخل کشور منتقل شده‌اند.

محمدارسلان خروتی، معین وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان امروز (چهارشنبه، ۱۸ اسد) این آمار را در برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت» اعلام کرده است.

او همچنین گفته است که در این مدت هزار و ۸۰۰ پناه‌جوی زخمی و دو هزار و ۹۰۰ پناه‌جوی دیگر که در خطر قاچاق قرار داشتند، نجات یافته و به کشور بازگشته‌اند.

این در حالی است که در جریان یک سال گذشته، پناه‌جویان اهل افغانستان در حوادث مختلف جان باخته‌اند.

پس از غرق‌شدن یک کشتی حامل پناه‌جویان در سواحل ایتالیا، سفارت افغانستان در آن کشور اعلام کرد که در این حادثه ۹۱ شهروند کشور جان باخته‌اند.

حادثه‌ی غرق‌شدن کشتی پناه‌جویان در یونان؛ «۷۸ شهروند افغانستان و پاکستان جان داده‌اند»

غرق‌شدن کشتی پناه‌جویان در یونان؛ دیدبان حقوق بشر: بیش از ۵۰۰ نفر جان باخته‌اند

غرق‌شدن یک کشتی مهاجرین از جمله شهروندان افغانستان در ایتالیا؛ ۳۳ نفر جان باخته‌اند

این سفارت پس از غرق‌شدن یک کشتی دیگر حامل پناه‌جویان در سواحل یونان نیز اعلام کرد که شماری از شهروندان افغانستان در میان جان‌باختگان هستند، اما آمار مشخصی ارائه نکرد.

علاوه بر این، پس از زمین‌لرزه‌ی مرگ‌بار در ماه دلو سال گذشته‌ی خورشیدی در ترکیه، نمایندگی‌های دیپلماتیک کشور اعلام کردند که در این حادثه ۲۰۰ شهروند افغانستان جان باخته‌اند.

شماری دیگر از پناه‌جویان افغانستان در جریان یک سال گذشته در حوادث مختلف در کشورهای دیگر، از جمله ایران، پاکستان و بلغارستان نیز جان باخته‌اند.

بسیاری از شهروندان کشور برای رسیدن به کشورهای اروپایی، مجبور به انتخاب مسیرهای ناامن و غیرقانونی شده‌اند که برای شماری از آنان به قیمت جان‌شان تمام شده است.

منبع

Be the first to comment on "اجساد ۸۰۰ پناه‌جوی اهل افغانستان در یک سال اخیر به کشور منتقل شده‌اند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*