پولیس جمهوری چک ۶۴۶ کیلوگرام کوکایین را ضبظ کرد

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۱۳ آگست (۲۲ اسد) گزارش داد که پولیس جمهوری چک ۶۴۶ کیلوگرام کوکایین را که در کارتن‌های کیله جا به جا شده بود و به یکی از سوپر مارکیت‌های محلی در حال انتقال بود، کشف و ضبط کرده است.

خبرگزاری رویترز از قول پولیس جمهوری چک گزارش داده است که این مواد مخدر در بکس‌ها جا به جا شده بود و از اکوادور به آن کشور قاچاق شده بود. ارزش کوکایین ضبط شده دو میلیارد کرون چک است که معادل ۹۱.۱۷ میلیون دالر امریکایی می‌شود.

به گفتهٔ‌ پولیس چک،‌ این یکی از بزرگترین محموله‌‌های مواد مخدر است که در جمهوری چک کشف و ضبط شده است.

مقامات اروپایی پیشتر نسبت به گسترش مصرف مواد مخدر در اروپا ابراز نگرانی عمیق کرده‌اند.

پیش از این،‌ نشریه پولیتیکو ماه گذشه گزارش داد که میزان هرویینی که کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ کشف و ضبط کردند در مقایسه با سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده و به ۹.۵ تن رسید.

ترکیه نیز در همین مدت با کشف ۲۲.۲ تن هرویین رکورد جدیدی ثبت کرد.

پولیس ایتالیا نیز به تاریخ ۲۱ جولای گفت که مقامات آن کشور ۵.۳ تن کوکایین را زمانی ضبط کردند که در سواحل جنوبی سیسیلی از یک کشتی به کشتی دیگر انتقال داده می‌شد.

پولیس مبارزه با جرایم مالی ایتالیا که زیر اثر وزارت اقتصاد و مالیهٔ آن کشور کار می‌کند، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که ارزش این مقدار کوکایین ۹۴۶ میلیون دالر تخمین شده و پنج نفر در این ارتباط دستیگر شده اند.

پولیس ایتالیا در ماه اپریل سال روان میلادی نیز نزدیک به دو تن کوکایین را در بحیرهٔ‌ شرق سیسلی ضبط کرد. اعتقاد بر این است که این مقدار مواد مخدر در آنجا رها شده بود تا یک کشتی کارگو آنرا جمع‌آوری کند.

منبع

Be the first to comment on "پولیس جمهوری چک ۶۴۶ کیلوگرام کوکایین را ضبظ کرد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*