کاهش ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و نهادهای تحصیلی خصوصی

اتحادیه دانشگاه‌ها و نهادهای تحصیلات عالی خصوصی می‌گوید که ثبت‌نام‌ دانشجویان در نهادهای تحصیلی خصوصی تا هفتاد درصد کاهش یافته است.

مسوولان در این اتحادیه می‌گویند که محدودیت‌های اخیر بر فعالیت دانشگاه‌ها اثر بد گذاشته‌اند و شمار کمی از جوانان حاضر به ثبت‌نام در دانشگاه‌های خصوصی استند.

محمد کریم ناصری، مسوول رسانه‌های اتحادیه دانشگاه‌ها و نهادهای تحصیلات عالی خصوصی، گفت: «به طور کلی اگر بگوییم ثبت نام در دانشگاه‌ها از ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است، قبل از این سطح افراد زیادی ثبت نام می‌کردند.»

مالکان شماری از دانشگاه‌های خصوصی می‌گویند که اگر اوضاع به همین گونه ادامه یابد، برخی از دانشگاه‌ها بسته خواهند شد.

شیر علی ظریفی، رییس دانشگاه دعوت، در این باره گفت: «روی فعالیت ما تاثیر منفی گذاشته است، چون از دو منبع درآمد داشتیم، اکنون از یک منبع درآمد داریم.»

نگرانی‌ها از بسته شدن برخی از نهادهای تحصیلی خصوصی در حالی ابراز می‌شوند که سرپرست وزارت تحصیلات عالی روز شنبه در همایش دینی – علمی برای استادان دانشگاه‌های خصوصی گفته است که از بخش تحصیلی در کشور پشتیبانی می‌کند.

در همین حال، شماری از استادان دانشگاه‌ می‌گویند که بسته شدن دانشگاه‌ها، محروم ماندن دختران بالاتر از صنف ششم از ادامه آموزش و فقر گسترده سبب شده‌اند که جوانان نتوانند به آموزش ادامه دهند.

فضل هادی وزین، استاد دانشگاه، به طلوع‌نیوز گفت: «امارت اسلامی باید دانشگاه‌ها روی دختران باز و از سیاست‌های سخت پرهیز کند و به دانشجویان اجازه دهد که آموزش خود را به پیش ببرند.»

سید جواد سجادی، یکی دیگر از استادان، می‌گوید: «اگر یک فضای اعتماد و باور به آینده در کشور حاکم شود، ان شاءالله انگیزه‌های رفتن به دانشگاه‌ها و درس خواندن در نسل جوان بیشتر می‌شوند.»

بربنیاد تخمین‌های اتحادیه دانشگاه‌ها و نهادهای تحصیلات عالی خصوصی، اگر محدودیت‌ها بر آموزش بانوان برداشته نشود، چهل دانشگاه و نهاد تحصیلات عالی خصوصی در کشور بسته خواهند شد.

منبع

Be the first to comment on "کاهش ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و نهادهای تحصیلی خصوصی"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*