جان‌باختن سه کودک در نتیجه دو انفجار جداگانه در بدخشان و غزنی

معز‌الدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بدخشان روز پنج‌شنبه (سوم‌حمل) تایید کرده است که دو کودک در قریه شهید‌کان ولسوالی تگاب کشم این ولایت حین بازی با بمب دستی و انفجار این بمب جان باخته است و پنج کودک دیگر زخم برداشتند.

به گفته آقای احمدی این حادثه به روز چهارشنبه (دوم حمل) دقیق زمانی رخ داده است که چندین کودک  بمب دستی را با آهن پاره اشتباه گرفته اند.

آنان بمب دستی را به محل فروش آهن پاره‌ها  به منظور خرید آیسکریم انتقال داده بودند و لحظات بعد در یک محل که تعداد زیادی از کودکان حضور داشتند بمب دستی منفجر شده است.

براساس یک خبر دیگر در نتیجه انفجار در ولسوالی «واغز» ولایت غزنی یک تن از کودکان زخمی جان باخت.

روز گذشته در ولسوالی واغز غزنی یک سرگلوله زمانی منفجر شد که کودکان در حال بازی بودند.

در نتیجه این انفجار شش تن به شمول پنج کودک زخمی شدند و وضعیت صحی دو کودک وخیم گزارش شد. یکی از این کودکان یک روز پس از وقوع این انفجار جان داد.

این در حالی است که یک هفته قبل در نتیجه انفجار سر گلوله هاوان در قندهار و لوگر سه کودکان جان بخت و دو کودک دیگر زخم برداشت.

منابع محلی در غزنی می‌گویند که در پی انفجار یک سرگلوله هاوان در یک منزل مسکونی در این ولایت ۱ کودککشته و ۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

منابع محلی می‌گویند که این رویداد شام روز چهارشنبه، ۲ حمل، در روستای چهارده ولسوالی واغظ غزنی رخ داده است.

به گفته منابع، کودکان این خانواده سرگلوله هاوان برجامانده از جنگ‌های گذشته را از بیرون به خانه انتقال داده و سرگرم بازی با آن بودند که منفجر شد.

براساس اطلاعات منابع، وضعیت صحی ۳ تن از زخمیان این رویداد وخیم است.

به گفته احمدی، در پی این انفجار ۲ کودکک کشته و ۵ کودک دیگر زخمی شده‌اند. انفجار هنگامی رخ داده که کودکان مصروف بازی با این بمب دستی بوده‌اند.

گفتنی‌ است که انفجار ماین‌ها و مهمات منفجر ناشده در ولایت‌های مختلف افغانستان هرازگاهی از کودکان قربانی می‌گیرد.

کودک

منبع

Be the first to comment on "جان‌باختن سه کودک در نتیجه دو انفجار جداگانه در بدخشان و غزنی"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*