اتحادیهٔ اروپا بر فیسبوک و تیک تاک محدودیت‌های تازه وضع کرد

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ششم سپتمبر (۱۵ سنبله) شدیدترین محدودیت‌های اروپا را بر شش شبکه اجتماعی و شرکت دیجیتلی از جمله فیس بوک و تیک تاک وضع کرد.

فهرست اعلام شده از سوی کمیسیون ضد انحصار اتحادیه اروپا شامل نام شش شرکت بزرگ دیجیتلی جهان از جمله اپل، متا، و بایت دانس است که نحوه فعالیت این شرکت‌ها در اروپا را محدود می‌کند.

این محدودیت ها طرز عرضهٔ خدمات ۲۲ پلتفورم شرکت‌های الفابت، امازون، اپل، متا و مایکروسافت مربوط امریکا و شرکت “بایت دانس” چین را دربر می‌گیرد.

“اپل ستور” و براوزر سفاری مربوط شرکت اپل؛ فیسبوک، انستاگرام و وتساپ مربوط متا؛ و پلتفورم ویدیویی یوتیوب و براوزر کروم مربوط گوگل تحت تاثیر این محدودیت‌ها قرار گرفته اند.

شرکت اپل نسبت به اثرات منفی محدودیت‌های جدید ابراز نگرانی کرده است.

اپل در بیانیه‌ای گفت: “ما عمیقاً نگران خطرات هستیم که این محدودیت‌ها برای حریم خصوصی و امنیت معلومات کاربران ما ایجاد می کند. تمرکز ما بر این خواهد بود که چگونه می توانیم این تاثیرات را کاهش دهیم.”

تیک تاک نیز نسبت به شامل شدن نام این شبکه در فهرست محدودیت های جدید اروپا ابراز نگرانی کرده است.

یک سخنگوی تیک تاک در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما از تلاش‌هایی با هدف ایجاد فضای تجارت رقابتی در اروپا حمایت می‌کنیم، اما اساساً با تصمیم نهایی مخالف هستیم… ما بسیار ناامید هستیم که پیش از این تصمیم‌گیری هیچ نوع تحقیقات در مورد بازار انجام نه شده است.”

مسوولان تیک تاک گفتند که در حال بررسی اقدامات بعدی خود اند.

منبع

Be the first to comment on "اتحادیهٔ اروپا بر فیسبوک و تیک تاک محدودیت‌های تازه وضع کرد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*