مقام‌های اوزبیکستان و سازمان بین‌المللی مهاجرت در مورد افغانستان گفت‌وگو کردند

نماینده ویژه رییس جمهور اوزبیکستان در امور افغانستان و هماهنگ‌کننده منطقه‌ای سازمان بین‌المللی مهاجرت در آسیای مرکزی باهم دیدار و اوضاع افغانستان را بررسی کرده‌اند.

وزارت امور خارجه اوزبیکستان روز چهارشنبه، ۹ حمل، از دیدار عصمت‌الله ایرگاشف، نماینده ویژه رییس جمهور اوزبیکستان برای افغانستان، با زینال حاجی‌اف، هماهنگ‌کننده منطقه‌ای سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) برای آسیای میانه، خبر داده است.

این وزارت افزوده است که حاجی‌اف بر نقش مهم اوزبکستان در برقراری صلح طولانی‌مدت و پایدار در افغانستان تاکید کرده است.

دو طرف همچنان وضعیت کنونی و چشم‌انداز روابط میان اوزبکستان و سازمان بین‌المللی مهاجرت از جمله در جهت افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

گفتنی است که سازمان بین‌المللی مهاجرت در افغانستان حضور فعال دارد و به مهاجرانی که از دیگر کشورها اخراج و به افغانستان بازگردانده می‌شوند، کمک می‌کند.

عصمت‌الله ایرگاشیف، نماینده رئیس‌جمهور اوزبیکستان در امور افغانستان و زینال گاجی‌یف، هماهنگ‌کننده منطقه‌ای سازمان بین‌المللی مهاجرت، در تاشکند دیدار کردند. وزارت خارجه اوزبیکستان گفته که طرفین در این دیدار چشم‌انداز همکاری از جمله در مسائل افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

نگرانی اوزبیکستان از احداث کانال قوش‌تپه؛ هیأتی از تاشکند برای گفت‌وگو با طالبان به کابل می‌آید

وزارت صنعت و تجارت: طی یک سال اخیر، به ارزش مجموعی ۹۲۵ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۶۲۹ دالر، ذغال سنگ، پنبه، هنگ، انار، کشمش، انجیر، انگور، بادنجان رومی، جلغوزه سیاه و پیاز به پاکستان، هند، اوزبکستان، تاجیکستان، امارت متحده عربی، چین، ایران، عراق، ترکیه و قزاقستان، صادر شده است

سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با عبدالعزیز کاملوف، نماینده خاص رییس جمهور اوزبیکستان در سیاست خارجی و هیأت همراه‌اش، در باره موضوعات سیاسی، تجارتی، اقتصادی و زراعتی میان دو کشور گفت‌وگو کرد

منبع

Be the first to comment on "مقام‌های اوزبیکستان و سازمان بین‌المللی مهاجرت در مورد افغانستان گفت‌وگو کردند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*