به ۲۳ شهروند افغان از نزد قاچاقبران در نزدیکی مرز برازیل نجات داده شد

مقامات کشور پیرو در جنوب امریکا گفتند که آنان ۲۳ شهروند افغان را از نزدنزد قاچاقبران انسان در نزدیکی مرز در امتداد مرز برازیل نجات دادند.

لوی څارنوالی پیرو روز یکشنبه ۱۸ سرطان گفته است که این شهروندان افغانستان از طریق پرداخت پول به قاچاقبران انسان تلاش می‌کردند خود را به ایکوادور برسانند و از آنجا به سمت سرحدات شمالی آن کشور حرکت کنند.

اما بر اساس اعلامیهٔ لوی څارنوالی پیرو، این افغان‌ها فریب داده شدند و در عوض در خانه‌ای پر ازدحام واقع در روستای ایناپری‌که در نزدیکی مرز پیرو و برازیل موقعیت دارد،‌ بدون غذا به سر می‌بردند.

بر اساس این اعلامیه، در میان این قربانیان ”چهار کودکب به شمول یک کودک دو ماهه” شامل می‌باشد.

اما لوی څارنوالی پیرو مشخص نه کرده است که این شهروندان افغانستان چه مقدار پول برای قاچاقبران انسان پرداخت کرده بودند.

منبع افزوده است، که این افغان‌ها معتقد بودند که آنان به یک منطقهٔ شهری انتقال داده می‌شوند و سپس به لیما، پایتخت پیرو، منتقل خواهند شد و سپس از آنجا به ایکوادور خواهند رفت.

اما در این اعلامیه مشخص نه شده است که مقصد نهایی این افغان‌ها کدام کشور بوده است. خو بیشتر این مهاجرین به مقصد امریکا و کانادا می باشند.

در کم و بیش یکسال گذشته،‌ صدها شهروند افغان با دریافت ویزۀ بشردوستانه به برازیل رفته و از آنجا تلاش کرده اند خود را به امریکای شمالی برسانند.

بر اساس گزارش‌ها،‌ شماری از این افغان‌ها با گذشتن از ۱۱ کشور امریکای لاتین و متقبل شدن خطرات اختطاف، دزدی و حملات مسلحانه در مسیر راه، وارد امریکا شده اند و اکنون با آیندهٔ نامعلومی وضعیت پناهندگی روبر اند.

نوت: در این خبر از راپور صدای امریکا استفاده شده است.

منبع

Be the first to comment on "به ۲۳ شهروند افغان از نزد قاچاقبران در نزدیکی مرز برازیل نجات داده شد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*