روند دوم اخراج از پاکستان؛ نزدیک به ۳۰۰ مهاجر افغان برگشت داده شدند

2
1

وزارت مهاجران و عودت کننده‌ها گفته است که نزدیک به ۳۰۰ مهاجر افغان در یک روز (سه‌شنبه، ۲۸ حمل) از پاکستان به کشور بازگشته‌اند.

عبدالمطلب حقانی سخن‌گوی وزارت مهاجران و عودت کننده‌ها به طلوع‌نیوز گفته است که گفت‌وگوها با مقام‌های پاکستانی در زمینه ایجاد یک راهکار منظم برای برگشت مهاجران افغان ادامه دارد.

آقای حقانی افزود: «ما از حکومت پاکستان خواستیم که اگر افغان‌ها اخراج می‌شوند باید بر بنیاد یک مکانیزم مشترک و تفاهم اخراج شوند و از سوی دو کشور در این راستا یک کارشیوه ساخته شود.»

از سویی‌هم انتظار می‌رود که در روند دوم اخراج مهاجران از پاکستان، دارنده‌های کارت ای‌سی‌سی یا کارت شهروندی افغانستان نیز اخراج شوند.

عبدالجبار تخاری سرقونسل امارت اسلامی در کراچی پاکستان گفت: «خواست ما از حکومت پاکستان همین است که افغان‌هایی که دارای دست‌آویز هستند باید همرای آنان رویه خوب شود و آنان را بگذارند که در پاکستان زندگی کنند.»

بر بنیاد اطلاعات برخی از رسانه‌های پاکستانی، قرار است در این مرحله نزدیک به ۸۰۰هزار مهاجر به کشور برگشت داده شوند.

شماری از مهاجران تازه برگشته از تصمیم اسلام‌آباد انتقاد کرده و گفته‌اند که پولیس پاکستان مهاجران را بدون درنظرداشت قوانین بین‌المللی اخراج می‌کند.

سخی جان مهاجر اخراج‌شده از پاکستان گفت: «آنان زیاد ظلم می‌کردند، سرانجام ما مجبور شدیم که به کشور برگردیم.»

از سوی هم اکسپرس تربیون پاکستان به نقل از سخن‌گوی وزارت داخله آن کشور نگاشته است که در این مرحله نزدیک به یک میلیون مهاجر افغان که دارای کارت ای‌سی‌سی یا کارت شهروندی افغانستان نیز هستند، اخراج می‌شوند.

منبع

Be the first to comment on "روند دوم اخراج از پاکستان؛ نزدیک به ۳۰۰ مهاجر افغان برگشت داده شدند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*