دختری از افغانستان یکی از چهره‌های تاثیرگذار زیر ۳۰ سال مجله فوربس انتخاب شد

مجله فوربس سارا واحدی، سازنده برنامه «احتساب» را به‌عنوان یکی از افراد تاثیرگذار زیر ۳۰ سال این مجله در قاره آسیا معرفی کرد.

مجله فوربس روز پنج‌شنبه، ۲۸ ثور، نوشت که سارا واحدی به‌دلیل ایجاد و راه‌اندازی اپلیکیشن و استارتاپ فناوری «احتساب» در افغانستان، توانست شامل این فهرست، در آسیا شود.

از جانبی، واحدی در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان یکی از رهبران نسل جدید مجله تایم معرفی شده بود و در سال ۲۰۲۲ در میان نوآوران زیر  ۳۵ سال موسسه «ام‌آی‌تی تکنولوژی رویو» قرار داشت.

در سایت مجله فوربس اضافه شده که واحدی در حال تحصیل در رشته علوم اطلاعات و مطالعات شهری در دانشگاه کلمبیا است.

«احتساب» برنامه‌ای است که به کاربران در افغانستان کمک می‌کند تا خطرات تیراندازی، موانع جاده‌ها، انفجارها و سایر خطرات امنیتی را بررسی کنند.

او این برنامه را در ماه جون سال ۲۰۲۰ هنگامی‌که جنگ طالبان با حکومت پیشین شدت یافته بود، ایجاد کرد.

فهرست «۳۰ فرد زیر ۳۰ سال» سالانه در رده‌ها و دسته‌بندی‌های مختلفی از سوی این مجله منتشر می‌شود.

منبع

مجله فوربس روز پنج‌شنبه، ۲۸ ثور، نوشت که سارا واحدی به‌دلیل ایجاد و راه‌اندازی اپلیکیشن و استارتاپ فناوری «احتساب» در افغانستان، توانست شامل این فهرست، در آسیا شود.از جانبی، واحدی در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان یکی از رهبران نسل جدید مجله تایم معرفی شده بود و در سال ۲۰۲۲ در میان نوآوران زیر  ۳۵ سال موسسه «ام‌آی‌تی تکنولوژی رویو» قرار داشت.در سایت مجله فوربس اضافه شده که واحدی در حال تحصیل در رشته علوم اطلاعات و مطالعات شهری در دانشگاه کلمبیا است.«احتساب» برنامه‌ای است که به کاربران در افغانستان کمک می‌کند تا خطرات تیراندازی، موانع جاده‌ها، انفجارها و سایر خطرات امنیتی را بررسی کنند.

Be the first to comment on "دختری از افغانستان یکی از چهره‌های تاثیرگذار زیر ۳۰ سال مجله فوربس انتخاب شد"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*