منابع محلی: هواپیماهای بی‌سرنشین بار دیگر در آسمان قندهار و کاپیسا پرواز کردند

منابع محلی در قندهار و کاپیسا به افغانستان اینترنشنال گفتند که بار دیگر هواپیماهای بی‌سرنشین در آسمان این ولایت‌ها پرواز کردند.

مقام‌های طالبان تاکنون درباره این هواپیماها چیزی نگفته‌اند و مشخص نیست این پهپادها متعلق به کدام کشوراند.

منابع محلی در قندهار، محل استقرار رهبر طالبان، گفتند که از صبح تا شب دوشنبه (سوم ‌حمل) هواپیماهای بی‌سرنشین در آسمان قندهار به طور مداوم در حال پرواز بودند.

منابع ما همچنین در کاپیسا تصویرهایی از پرواز پهپادهای ناشناس در آسمان حصه اول و حصه دوم کوهستان فرستادند و گفتند که این پهپادها حوالی ساعت دو بعد ظهر سه‌شنبه دیده شدند.

پیش از این گشت‌زنی هواپیماهای بی‌سرنشین در برخی ولایت‌های افغانستان از جمله پکتیکا، کنر، بدخشان، پنجشیر، نیمروز و هرات دیده شده بود.

هرچند طالبان از اظهار نظر در این زمینه خودداری می‌کند، اما مقام‌های امریکایی پس از خروج این کشور از افغانستان گفتند که ایالات متحده تهدیدهای تروریستی را در افغانستان زیر نظر دارد.

مقام‌های طالبان از جمله ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه، پرواز هواپیماهای بی‌سرنشین در حریم هوایی قندهار را تایید کرد و آن را نقض حریم هوایی افغانستان خواند. همچنین وزیر دفاع و رئيس ارتش طالبان نیز گفت که حریم هوایی افغانستان هنوز تحت «اشغال» امریکا است.

با این حال، پس از اینکه چند هفته پیش هواپیماهای بی‌سرنشین در آسمان قندهار به طور‌ مداوم پرواز کرد، ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان، محل سکونت خود را تغییر داد و به ولسوالی پنجوایی نقل مکان کرد.

منبع

Be the first to comment on "منابع محلی: هواپیماهای بی‌سرنشین بار دیگر در آسمان قندهار و کاپیسا پرواز کردند"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*